Airwheel – przyszłość komunikacji

Sport

Życie w dużym mieście ma wiele zalet, ale jest jedna rzecz, która może skutecznie zniechęcić każdego – korki i zatłoczone ulice.

Bez różnicy czy jedziemy własnym samochodem czy tłoczymy się w komunikacji publicznej – codziennie kosztuje nas to wiele czasu i nerwów. Jest jednak urządzenie, które znacznie ułatwia życie w dużej metropolii.

Airwheel to ekologiczny, niemal darmowy w użytkowaniu pojazd elektryczny, który jest znakomitą alternatywą dla autobusu, tramwaju, roweru czy długich pieszych wędrówek. Wydaje się, że jest tylko kwestią czasu, kiedy ludzie wybiorą to wygodne urządzenie zamiast wspomnianych środków transportu – na razie jednak Airwheel nadal jest przedmiotem niedowierzających spojrzeń przechodniów. Trudno się zresztą temu dziwić – urządzenie, którego rozmiar porównywalny jest do plecaka pozwala w szybki sposób dostać się do pracy czy szkoły.

Zasada jego działania jest prosta – kierujący wykonuje manewry poprzez balans swojego ciała – np. lekkie pochylenie w lewo sprawia, że  w tym kierunku pojedzie Airwheel. Pochylenie się do przodu oznacza, że nasz pojazd przyspieszy, a do tyłu, że zahamuje. Dzięki naturalnemu sposobowi prowadzenia Airwheel, każdy nauczy się poruszać nim po mieście. Utrzymanie równowagi jest możliwe dzięki systemowi żyroskopowemu.


Zalety Airwheel w kontekście poruszania się po mieście są aż nadto widoczne. Pomijając przyjemność, która towarzyszy pokonywaniu odległości pojazdem Airwheel ogromna zaletą jest rozmiar tego urządzenia. Niewielkie gabaryty sprawiają, że nie musimy szukać miejsca parkingowego, o co coraz trudniej w każdym większym mieście – Airwheel możemy zabrać ze sobą do biura czy szkoły.

Patrząc na takie nowoczesne urządzenie, od razu nasuwa się myśl- ile kosztuje jego eksploatacja? Tutaj można się przyjemnie rozczarować –żywotność  akumulatora litowego wynosi nawet 5 lat, a urządzenie jest w stanie przejechać od 20 do 40km (zależy od modelu). Pełne naładowanie baterii to grosze, kosztuje bowiem zdecydowanie mniej niż jeden bilet autobusowy.

Źródło:

airwheelpolska.pl

Written by Karol