Alergia na roztocza. Jak walczyć z problemem?

Zdrowie Uroda

Roztocza to bardzo liczny i niestety dokuczliwy gatunek pajęczaków zamieszkujący różne strefy klimatyczne i środowiska. Niestety żyją niemal w każdym domu, choć ze względu na mikroskopijne rozmiary nie są widoczne gołym okiem. Wiele problemów sprawiają przede wszystkim alergikom, u których wywołują nieprzyjemne dolegliwości.

Objawy alergii na roztocza łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem, gdyż są bardzo podobne: kaszel, katar, duszności, swędzenie. Gdy jednak leki na zaziębienie nie działają, wtedy łatwo się zorientować, że dokucza nam alergia wywołana roztoczami. Żywią się one naskórkiem człowieka i zwierząt, przez co produkują odchody, które są alergenem. Choć są mikroskopijnej wielkości, trudno z nimi walczyć i do dziś nie odkryto stuprocentowego sposobu na uniknięcie alergii na roztocza.

Osoby uczulone na roztocza mogą ograniczyć ryzyko pojawienia się alergii. Tutaj wbrew pozorom jest sporo do zrobienia, gdyż te złośliwe pajęczaki znajdują się wszędzie – w kurzu, dywanach, pościeli czy na firanach. Warto więc ograniczyć przedmioty, które mogą być ich głównym siedliskiem. Każdy alergik powinien jednak przede wszystkim skorzystać z możliwości jakie dają preparaty antyroztoczowe i nowe technologie.

Środki, które oczyszczają powietrze z roztoczy są tak naprawdę podstawowym preparatem dla alergików. Warto je stosować w miejscu, gdzie spędzamy dużo czasu, czyli nie tylko w sypialni czy salonie, ale i biurze. Natomiast nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w poduszkach i kołdrach antyroztoczowych. Uniemożliwiają one między innymi wydostawanie się mikroorganizmów na powierzchnię. Funkcjonalność tego typu jest możliwa dzięki specyficznemu wypełnieniu, którym jest środek przeciwdziałający rozwojowi roztoczy, grzybów i bakterii. Czterokanalikowe włókna zawierają aktywny czynnik przerywający łańcuch pokarmowy roztoczy domowych, co w konsekwencji prowadzi do ich wyginięcia. Trzeba przy tym zauważyć, że kołdra antyalergiczna wysokiej jakości jest także wyjątkowo miękka, ciepła i przyjemna w dotyku.

Choć alergicy nie mają łatwego życia, to jednak nie ma co załamywać rąk. Lista dostępnych środków i urządzeń stworzonych z myślą o ich komforcie jest bardzo szeroka, wystarczy odwiedzić jeden z najpopularniejszych internetowych sklepów dla alergików: alsos.pl.

 


Źródło:
http://antyalergiczny.pl/alergia-na-roztocza-jej-objawy-i-zapobieganie
http://www.alsos.pl/preparaty-na-roztocza-c-152-68.152.html


Written by Karol