Atrakcje turystyczne Austrii

Turystyka

Liczba „magicznych” miejsc w Austrii jest wręcz nieproporcjonalna do wielkości tego małego kraju. W miastach zachwycają cenne zabytki, klimatyczne restauracje, muzea, pałace, natomiast poza nimi piękne krajobrazy i tereny wręcz stworzone do uprawiania narciarstwa, wspinaczki, jazdy konno czy żeglowania.

W tym artykule przedstawiamy ciekawą propozycję na długi weekend lub urlop w Austrii – wizytę w Salzburgu lub Wiedniu.

Wiedeń

Położony nad Dunajem Wiedeń jest stolicą i zarazem największym miastem w Austrii. W całej Europie niewiele jest miejsc, które dorównują bogactwu kulturowemu zgromadzonemu w tym mieście, można tu bowiem podziwiać zabytki z wszystkich epok historycznych. Na światowej liście UNESCO znajduje się historyczne centrum Wiednia oraz Pałac Schönbrunn położony w 13. dzielnicy, Hietzingu. Ten imponujący obiekt ma aż 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Wnętrza utrzymane w stylu rokoko ozdobione są czeskimi lustrami kryształowymi oraz piecami fajansowymi.

Miłośnicy sztuki swoje pierwsze kroki z pewnością skierują do Muzeum Historii Sztuki, które zaliczane jest do największych galerii na świecie. Wewnątrz zgromadzono cenne kolekcje malarstwa europejskiego, sztuki starożytnej oraz monet, między innymi prace takich artystów jak Peter Paul Rubens czy Rembrandt.

Polecamy także rozrywkę w słynnym parku publicznym Wiener Prater, gdzie można odwiedzić wielki lunapark czy pojeździć na charakterystycznym Diabelskim Młynie, który ma niemal 65 metrów wysokości. To świetna okazja, by zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy.

Salzburg

Salzburg to miasto, w którym urodził się i wychował słynny kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart – jego dawny dom znajduje się w zabytkowym centrum Getreidegasse. Wizyta w centrum wpisanym na listę UNESCO jest obowiązkowym punktem podczas pobytu w Salzburgu. Na wzgórzu ponad starym miastem widać Festung Hohensalzburg, czyli Fortecę Wysokiego Salzburga. To jeden z największych zamków na Starym Kontynencie i zarazem jedna z najpopularniejszych atrakcji w Austrii.

Inne ciekawe miejsca w Salzburgu to Klasztor św. Piotra, gdzie znajduje się najstarsza biblioteka w tym kraju czy Pałac Klessheim.

Ziemia Salzburska charakteryzuje się wieloma pięknymi krajobrazami, na przykład w masywie górskim w Alpach Salzburskich. Niezapomniane emocje zapewnia przejazd kolejką linową zlokalizowana w Dachstein. Dwa systemy prowadzą do bardzo urokliwych miejsc – do Jaskiń Lodowych i na szczyt Krippenstein, oraz na szczyt Hunerkogel.

Jeśli czas pozwoli, warto w Austrii zwiedzić również inne zabytkowe miasta jak Graz, Innsbruck czy Linz.

 

Źródła grafik:
pl.wikipedia.org
alpentour.pl
polonia-nova.com
en.wikipedia.org
ecotour.com.pl
blog.esky.pl

Written by Karol