Atrakcje turystyczne Paryża

Turystyka

Stolica Francji jest jednym z najromantyczniejszych miejsc na ziemi, pełnym zabytków, uroczych uliczek i kawiarni.

Poznanie wszystkich atrakcji turystycznych Paryża wymaga dużej ilości wolnego czasu, dlatego w tym artykule prezentujemy absolutnie obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Paryża.

Wieża Eiffla

Rozpoznawalna pod każdą szerokością geograficzną Wieża Eiffla jest wizytówką całej Francji. W chwili wybudowania była najwyższym budynkiem świata, co było godnym upamiętnieniem setnej rocznicy rewolucji francuskiej. Wieża znajduje się w zachodniej części Paryża, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego. Sam jej widok sprawia przyjemność, ale największe emocje towarzyszą podczas wchodzenia na szczyt. Piękny widok na stolicę Francji jest wart każdego pokonanego stopnia (na szczyt można też wjechać windą).
Łuk Triumfalny, pomnik wybudowany na zlecenie Napoleona dla upamiętnienia osób poległych w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich położony jest na placu Charles’a de Gaulle’a, na zachodnim skraju Pól Elizejskich. Na słynnym na cały świat Łuku Triumfalnym są wyryte również polskie nazwiska i miasta.

Łuk Triumfalny

Pomnik wybudowany na zlecenie Napoleona dla upamiętnienia osób poległych w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich położony jest na placu Charles’a de Gaulle’a, na zachodnim skraju Pól Elizejskich. Na słynnym na cały świat Łuku Triumfalnym są wyryte również polskie nazwiska i miasta.

Luwr

Nawet osoby kompletnie nie interesujące się sztuką i kulturą słyszeli o Luwrze. Jedno z największych muzeów na świecie mieści się w dawnym pałacu królewskim, między ekskluzywną ulicą Rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany oraz ogrodami Tuilerie i kościołem Saint Germain l’Auxerrois. Wewnątrz Luwru można podziwiać zbiory liczące około 300,000 dzieł sztuki, w tym takie dzieła światowego dziedzictwa jak stela z kodeksem Hammurabiego, obraz Mona Lisa autorstwa Leonarda Da Vinci czy marmurową rzeźbę Nike z Samotraki.

Katedra Notre Dame

Gotycka katedra znana jest prawie każdemu dzięki powieści Victora Hugo „Dzwonnik z Notre Dame”. Wzniesiono ją na wyspie Île de la Cité w centrum miasta. Ciekawostką jest fakt, że budowano ją ponad 180 lat. Na dziedzińcu przed Katedrą Notre-Dame de Paris znajduje się punkt z którego mierzy się odległości do wszystkich miast we Francji.
 
 

Moulin Rouge

Paryż to nie tylko piękne zabytki, ale i centrum światowej mody i rozrywki. W dzielnicy czerwonych latarni położony jest słynny kabaret Moulin Rouge, z charakterystyczną imitacją młyna na dachu. Kabaret założono w XIX wieku, od tego czasu przedstawienia taneczne, wymyślne stroje tancerek i tancerzy są wzorem do naśladowania dla innych tego typu lokali.


 
Źródła grafik:
en.wikipedia.org
moulinrouge.fr
destination360.com
tapeciarnia.pl
wikipedia.org
disney.wikia.com
maxisciences.com

Written by Karol