Ceny mieszkań w stolicy

Nieruchomości

Warszawa należy do tych polskich miast, w których wszystko rozgrywa się na znacznie wyższym poziomie. Dotyczy to zarówno tempa życia, robienia kariery zawodowej, wysokości zarobków czy kosztów utrzymania. Panuje powszechne przekonanie, że w Warszawie jest lepiej, bo tam się więcej zarabia, a więc można żyć lepiej i dostatnie. W rzeczywistości stolica niewiele różni się pod tym względem od innych regionów, ponieważ te wysokie zarobki równoważą ceny. 

Szczególnie widać to na przykładzie mieszkań. Osoba, która chce się tu przeprowadzić na stałe musi się liczyć z wydatkiem znacznie przekraczającym polskie standardy. Przykładowo 70-cio metrowe mieszkanie na łódzkich Bałutach, nowe i wyremontowane można kupić w przedziale cenowym od 280 do 320 tysięcy złotych. Podobnej wielkości mieszkanie, za co najmniej 450 tysięcy, oferuje Warszawa. 

Różnica jest diametralna i nie ma znaczenia, że warszawskie pensje są wyższe, a pod względem zarobków stolica plasuje się na pierwszym miejscu w kraju. Zakładając, że Warszawiak zarabia około 5 tysięcy, to na takie mieszkanie musiałby pracować ponad 9 lat. W Łodzi z kolei przy średnich zarobkach 3000 zł ten okres jest zbliżony, a niekiedy nawet o rok krótszy. Przy takich relacjach widać wyraźnie, że stolica wcale nie jest powodem do zazdrości, że nie jest wcale szansą na lepszy standard. Zaś jedynym dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest praca w Warszawie, a mieszkanie w jednym z warszawskich miast satelitów, bo w niedalekim Pruszkowie już ceny bliższe są łódzkim niż warszawskim.


 


Źdódła grafik:
ofertymieszkan.pl
administrator24.info
outletmieszkan.pl
immobi.pl

Written by Karol