Ciepły dom niskim kosztem

Dom i Wnętrze

Każdego roku właściciele domów jednorodzinnych ponoszą ogromne wydatki w związku z zakupem opału. Czy jednak można jakoś je ograniczyć? Na jakie rozwiązania powinniśmy się zdecydować, aby zapewnić w mieszkaniu nie tylko odpowiednią temperaturę, ale również nie zanieczyszczać dodatkowo i tak już zdegradowanego środowiska?

Na wszystkie te pytania można odpowiedzieć w skrócie jednym słowem, a mianowicie pellet. Paliwo to jest wytwarzane z naturalnych surowców, pochodzenia roślinnego, przez co w procesie spalania opał taki, nie emituje zagrażających atmosferze szkodliwych substancji w dużych ilościach. Aby w naszych domach możliwe było wprowadzenie systemu opartego o naturalne paliwo, należy zakupić odpowiedni kocioł. Tego typu produkty powstają w oparciu o najnowsze technologie i są w pełni zautomatyzowanie. Kiedy już zainwestujemy w taki piec, najtańsze ogrzewanie stanie się naszym udziałem. Co istotne, przy tego typu kotle nie musimy stale pilnować paleniska, bowiem paliwo jest podawane do niego przez specjalny system podajników. W związku z tym ciągłe wizyty w kotłowni ograniczą się do niezbędnego minimum. Wykorzystywany do opalania tego typu pieca pellet powstaje z biomasy i cechuje się bardzo dobrymi parametrami. Z małej porcji tego typu paliwa można ogrzać nawet bardzo dużą powierzchnię, ponieważ tego typu opał jest nie tylko wydajny, ale także zawartość wilgoci jest w nim bardzo niska. Dzięki temu nie musimy kupować tego materiału opałowego w dużej ilości. Jak więc widzimy w przypadku takiego ogrzewania również czynnik ekonomiczny jest bardzo istotny.

Porównując pellet z podobnym produktem pochodzącym z Ukrainy, a mianowicie łuską słonecznika, bardzo szybko można zauważyć znacznie wyższe walory palenia. Jednocześnie stawiając na rodzime rozwiązanie, przyczynimy się do rozwoju polskiej produkcji, co także powinno zachęcić nas do skorzystania z takiej opcji.

  Koszty ogrzewania domu jednorodzinnego nie muszą być wysokie, jeżeli postawimy na sprawdzone rozwiązania ekologiczne. Wybierając pellet nie tylko nie będziemy musieli wydawać okrągłych sum na zakup paliwa, ale także nasze działania nie wpłyną negatywnie na zdegradowane już środowisko. Oba te aspekty przemawiają za zakupem pelletu i odpowiedniego pieca do jego spalania.

Written by Karol