Czy żelatyna pomaga na schorzenia stawów?

Zdrowie Uroda

Dolegliwości reumatyczne i bóle stawów to problem wielu ludzi, zwłaszcza w starszym wieku. Okazuje się, że prostym i skutecznym sposobem na poprawę stanu stawów jest stosowanie preparatów z żelatyną.

Czym jest reumatyzm?

To popularna nazwa reumatoidalnego zwyrodnienia stawów, przewlekłej dolegliwości, która objawia się dotkliwym bólem, opuchlizną i sztywnieniem stawów oraz problemami z poruszaniem się. Przyczyny są różne: genetyczne, wynikające z działania hormonów, o podłożu alergicznym, związane z paleniem tytoniu i narażeniem na długotrwały stres. Zdrowa torebka stawowa chroni ruchome połączenia kości. Chrząstka okalająca staw pełni funkcję zabezpieczającą przed urazami i ocieraniem się kości o siebie. Jest zbudowana z włókien kolagenowych, wytrzymałych, a jednocześnie elastycznych. Problemy pojawiają się, gdy chrząstka traci elastyczność, pojawiają się jej uszkodzenia.

Dolegliwości reumatyczne zwiększa otyłość i nadmierne obciążenie stawów również z innych przyczyn, takich jak ciężka praca fizyczna oraz przebywanie przez długi czas w jednej pozycji.

Najpopularniejsze sposoby radzenia sobie z bólem stawów

Wiele osób próbuje walczyć z bólem stawów, przyjmując środki przeciwbólowe lub aspirynę. Efekt jest doraźny, ból przechodzi tylko na kilka lub kilkanaście godzin. Ponadto, regularne przyjmowanie tych środków może być przyczyną podrażnienia śluzówki żołądka i choroby wrzodowej. Na szczęście, istnieją skuteczniejsze sposoby w walce z dolegliwościami reumatycznymi. Problemy ze stawami leczone są za pomocą terapii ruchowej lub oddziaływania na chore miejsca za pomocą niskiej lub wysokiej temperatury. A także poprzez zażywanie specjalnych preparatów.

Dobroczynne działanie żelatyny

Żelatyna zawiera kolagen, który pomaga regenerować chrząstkę torebki stawowej i przywracać sprawność ruchu. Preparaty z żelatyną są polecane zarówno przy problemach ze stawami wynikającymi z wieku, jak i pojawiających się na skutek kontuzji sportowych. Aby mieć pewność, że kupiliśmy preparat wysokiej jakości, warto jest nabyć go w sprawdzonym miejscu, takim jak dobra apteka internetowa. Nie zawsze właściwym rozwiązaniem jest decydowanie się na produkt najbardziej reklamowany.

W dolegliwościach reumatycznych pomaga dieta

Spożywanie żelatyny spożywczej nie rozwiązuje problemu, gdyż jest słabo wchłaniana. Dlatego lepiej zdecydować się na gotowy preparat z żelatyną oraz połączyć tę kurację ze zdrową, zbilansowaną dietą. Warto wzbogacić jadłospis o produkty pomagające likwidować stany zapalne, takie jak owoce i warzywa z dużą zawartością witaminy C, np. cytryna, cebula. Korzystne jest też spożywanie warzyw zawierających beta-karoten, np. marchewki, a także kwasów omega-3, których bogatym źródeł są ryby oraz oleje lniane.

Walce z reumatyzmem sprzyja utrzymanie właściwej wagi oraz ruch fizyczny, np. spacery, ale bez nadmiernego przeciążania organizmu.

Najwyższej jakości żelatynę w proszku można kupić na apo-discounter.pl

Written by Karol