Dubaj nowoczesnym miastem dla turystów

Turystyka

Dubaj jest podziwiany na całym świecie za nowatorskie i ogromne projekty budowlane. W tym artykule przedstawimy najbardziej znane obiekty, które każdy turysta musi zobaczyć.

Burdż al-Arab

Burdż al-Arab to jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na naszej planecie. Charakterystyczny obiekt przypomina żagiel i położony jest na sztucznej wyspie. W hotelu Burdż al-Arab można poczuć się jak król – piękne apartamenty, muzeum, lądowisko dla helikopterów, kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową, studio fitnesss, czy słynna restauracja Al Muntaha to zaledwie część luksusów czekających na gości hotelowych. Każdy z nich ma swojego osobistego lokaja, a na życzenie może również mieć do dyspozycji własnego kucharza, kierowcę czy ochroniarza. Trzeba jednak pamiętać, że ceny za jedno miejsce do spania wynoszą ponad 1000 dolarów i hotel stawia szereg wymogów gościom dotyczących zachowania i ubioru.

Burdż Chalifa

Burdż Chalifa, czyli wieża Dubaju, wyraźnie góruje nad pozostałymi „drapaczami chmur” w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzieło firm Samsung Constructions, BESIX i Arabtec jest najwyższą lądową konstrukcją budowlaną na świecie – jej wysokość to 829 metrów. Co ciekawe, tytuł najwyższej budowli odebrał nie istniejącemu już masztowi radiowemu w Konstantynowie. Burdż Chalifa pobił także wiele innych światowych rekordów, w tym dotyczący najwyżej położonego tarasu widokowego, meczetu i basenu.

Wygląd i plan ogromnej wieży jest nawiązaniem do kwiatu pustyni oraz architektury islamu. Na najniższych piętrach budynku znajduje się hotel, którego wystrojem zajął się Giorgio Armani.

W Dubaju co rusz napotykamy na egzotyczne atrakcje z punktu widzenia turysty z Polski. Do takich z pewnością należą tańczące fontanny wyrzucające wodę na ponad 150 metrów. Przy akompaniamencie muzyki (np. Michaela Jacksona, Whitney Houston, Celine Dion) i kolorowych świateł tworzą niezapomniane przedstawienie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Fontanny znajdują się pomiędzy Dubai Mall i Burj Khalifa.

Written by Karol