Filtracja wody filtrami Sawyer

Sport

Polacy z ciekawością obserwują produkty, które trafiają na nasz rynek ze Stanów Zjednoczonych. Jednym z nich są oferowane dotychczas wyłącznie za oceanem filtry do wody Sawyer. Czy mają szanse spodobać się Polakom? Wiele wskazuje na to, że tak.


 

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, komu może przydać się przenośny filtr do wody? Wbrew pozorom jest dość szeroka grupa ludzi, która lubi aktywny tryb życia, jak np. harcerze, podróżnicy, survivalowcy. Filtr może przydać się na przykład na campingu, podczas górskiej wędrówki, spływu kajakowego czy pod namiotem. Można też go zabrać ze sobą w podróż do egzotycznego kraju, gdzie możemy mieć wątpliwość co do pochodzenia wody. Zastosowanie filtru polega na oczyszczaniu wody z różnych bakterii i pierwotniaków. Wystarczy wlać wodę z jeziora, stawu czy innego zbiornika wodnego i przepuścić ją przez filtr – po chwili możemy cieszyć się czystą i o wiele zdrowszą wodą.


 

Filtr Sawyer ma kilka zalet, które składają się na wysoką jakość produktu. Przede wszystkim całkowicie oczyszcza wodę z bakterii i pierwotniaków. Usuwa takie bakterie jak E. Coli, Giardia, cholerea Vibrio, Salmonella typhi. To co można zauważyć, to niewielkie gabaryty urządzenia – jest lekkie i poręczne. Dzięki temu można zabrać je ze sobą na wyprawę w małej podręcznej torbie, a nawet w kieszeni. Jeśli wiemy, że będziemy mieli dostęp do źródeł wody, nie musimy nosić ze sobą butelek z wodą czy dużych filtrów. Inną charakterystyczną rzeczą dla filtrów Sawyer jest niesamowita żywotność. Jak podają producenci może on przefiltrować około 370 000 litrów wody, więc na razie jest to liczba nieosiągalna dla innych produktów z branży filtrów do wody. Trzeba jednak pamiętać o regularnym przepłukiwaniu filtra.


 

Zestaw składa się z kilku elementów: filtra, strzykawki, ustnika, składanej butelki do wody. Dzięki temu możemy wykorzystać go na kilka sposobów, na przykład jako ustnik do standardowej butelki PET lub do nagromadzenia wody w manierce czy butelce. Cena całego zestawu wynosi około 170 zł, więc nie jest to szczególnie wygórowana kwota. Dla amatorów takich gadżetów z pewnością nie będzie ona przeszkodą do zakupu filtrów Sawyer.


 

Źródło:

1. Filtry Sawyer – http://adventuresquad.pl/k/2519/filtry

2. https://sawyer.com/

Written by Alicja