Doradztwo ubezpieczeniowe. Gdzie można doradzić się odnowienia ubezpieczenia?

Biznes Finanse

Każdy człowiek dąży do tego, by zagwarantować sobie oraz najbliższym spokojną egzystencję. Droga do tego wiedzie przez systematyczną pracę, ale nie tylko ona jest ważna. Jeśli bowiem nie zabezpieczymy tego co mamy i odłożyliśmy na przyszłość, nici z naszego planu. Rozwiązaniem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

 


 

Co ciekawe, znaczenie ubezpieczeń w życiu człowieka rośnie wraz z wiekiem. W młodości specjalnie nas nie interesują, ale gdy już kupimy pierwszy samochód, mieszkanie, spłodzimy potomstwo, punkt widzenia znacznie się zmienia. Trzeba pamiętać, że na rynku ubezpieczeń jest mnóstwo produktów. Wśród nich możemy skorzystać między innymi z:

– ubezpieczenia na życie
– ubezpieczenia zdrowotnego
– ubezpieczenia mieszkania
– ubezpieczenia przed kradzieżą
– ubezpieczenia kredytu
– ubezpieczenia wypadku, w tym wypadku przy pracy i choroby zawodowej

Klient ma naprawdę szeroki wybór, jednak ktoś nie obeznany z tematyką ubezpieczeń może mieć problem z wyborem dobrej dla siebie oferty.  Wtedy warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego.

Doradca ubezpieczeniowy to profesjonalista, który reprezentuje klienta przed zakładami ubezpieczeń. Pomaga on nie tylko w wypełnianiu różnych dokumentów, ale i dochodzeniu odszkodowania z umowy ubezpieczenia.  Niektóre osoby zapominają, że doradca nie sprzedaje ubezpieczeń konkretnej firmy, a jedynie wyszukuje najkorzystniejsze propozycje dla klienta i rekomenduje ich zawarcie. To ważne z tego względu, że doradca nie wtyka na siłę konkretnego produktu, ale pokazuje najciekawsze jego zdaniem opcje.

Gdzie można znaleźć usługi doradcy ubezpieczeniowego? Można udać się do placówek w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, jednak  nie zawsze oznacza to obsługę na najwyższym poziomie.  Innym rozwiązaniem jest Internet, gdzie po wpisaniu frazy „doradca ubezpieczeniowy” wyskoczy nam wiele ofert. Warto przejrzeć kilka z nich, zanim zdecydujemy się na konkretnego specjalistę.

 

 

Źródło:

Ubezpieczenia w teorii – wikipedia.org

Ubezpieczenia na bezpieczne-ubezpieczenie.pl

Written by Alicja