W jaki sposób pozbyć się trądziku z twarzy?

Zdrowie Uroda

Krosty trądzikowe potrafią oszpecić nawet najładniejszą twarz. Każdy chciały się ich pozbyć. Sprawdzamy, które sposoby są naprawę skuteczne, a na co nie warto tracić czasu. Byś mógł/mogła pozbyć się trądziku z twarzy na zawsze!

Gdy na naszej twarzy pojawi się trądzik, to wtedy staramy się za wszelką cenę go usunąć. Czasami jednak zależy nam na tak szybkich efektach, że posuwamy się do tego, żeby wszystkie krostki powyciskać. To jest jednak najgorsze rozwiązanie, na jakie możemy się w ogóle pokusić. Ponieważ jeśli faktycznie zdecydujemy się na wyciskanie krostek, to trzeba liczyć się z tym, że zamiast nich na naszej twarzy pojawią się nieprzyjemne strupki, blizny, a nawet może dojść do infekcji, która będzie się bardzo długo goiła. Jednym słowem zamiast poprawić sobie sytuację, to możemy ją jeszcze znacznie bardziej pogorszyć. Walka z trądzikiem nie trwa krótko, dlatego pierwsze co należy zrobić, to po prostu uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze zacznijmy od tego, że należy zmienić swoją dietę. Zamiast słodyczy, jedzenia tłustego mięsa, a także innych śmieciowych potraw, przerzućmy się lepiej na warzywa, owoce, orzechy, ryby, chude mięso, a także rośliny strączkowe.

Kosmetyki na trądzik

Wydaje się, że w pierwszej kolejności należy zacząć inwestować w kosmetyki, ale prawda jest taka, że to co jemy ma ogromny wpływ na to, jak później wyglądamy. Tym bardziej powinniśmy mieć tutaj na uwadze ograniczanie niepotrzebnych składników, które powodują u nas natychmiastowe pojawienie się trądziku na naszej skórze. Szczególnie z takim problemem borykają się kobiety, które niestety jeśli podczas okresu pozwolą sobie na jedzenie czekolady, albo chipsów, to później cierpią na wysyp trądziku na twarzy. Warto w związku z tym zrobić sobie listę produktów jakie należy unikać, i zaobserwować, czy dzięki temu, że ich nie jemy, faktycznie nasza cera zaczyna wyglądać o wiele zdrowiej. Przy zachowaniu podstawowej diety możemy następnie przejść rzeczywiście do kolejnych kroków walki z trądzikiem, czyli do codziennej pielęgnacji skóry. Każdego dnia rano i wieczorem należy zadbać o to, żeby dokładnie oczyścić, wysuszyć, a następnie nawilżyć skórę na twarzy. Do tego celu służą odpowiednie kosmetyki, które można zakupić w każdej drogerii albo w aptece. Nie zapominajmy jednak, żeby dopasować kosmetyki nie tylko do rodzaju naszej cery, ale również do naszego prawdziwego wieku. Chociaż zwykle kosmetyki do cery trądzikowej są polecane osobom młodym, to jednak jeśli mamy już około trzydziestu lat, to nie stosujmy kremów i toników przeznaczonych dla nastolatków.

Antytrądzikowa terapia hormonalna

Kolejnym sposobem na walkę z trądzikiem, znowu w przypadku kobiet, jest zastosowanie terapii hormonalnej. Czasami na wygląd skóry u kobiet dojrzałych ma właśnie niewłaściwy poziom różnych hormonów. Stąd też bardzo ciężko jest zwalczyć niechciane krostki we własnym zakresie, ponieważ bez uregulowania konkretnych hormonów będzie to praktycznie niemożliwe. Gdy walczymy z trądzikiem w bardzo zaawansowanej odmianie, wtedy warto zastanowić się nad jeszcze innymi rozwiązaniami. Wśród tych rozwiązań znajdziemy albo zabiegi kosmetyczne, polegające na oczyszczaniu skóry. Możemy także po prostu wybrać się na wizytę do dermatologa, który poradzi jakie tabletki, a najlepiej antybiotyki opłaca się zażywać.

Decydując się jednak na kurację antybiotykami, trzeba wziąć pod uwagę pewne kwestie. Po pierwsze mamy do czynienia z kuracją oddziałującą na cały nasz organizm, a nie tylko na sam trądzik. Dlatego trzeba dokładnie się zastanowić, czy rzeczywiście jesteśmy na to odpowiednio przygotowani, żeby przez nawet kilka miesięcy przyjmować różne tabletki. Jednak rzeczywiście zażywanie antybiotyku przepisanego przez dermatologa jest bardzo skuteczne. Prawdopodobnie już raz na zawsze będzie można pozbyć się problemu, ale również trzeba się liczyć tym, że po dłuższym czasie może nastąpić nawrót. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, to ma sens, jeśli nie patrzymy na koszta leczenia trądziku. W końcu aby widać było pierwsze efekty potrzebna jest cała seria kosztownych zabiegów, wynosząca czasem w sumie kilkaset złotych. Czego się jednak nie robi dla swojej urody.

Tanie, domowe sposoby na trądzik

Dla osób, które chcą się pozbyć niechcianych krostek tańszym sposobem, przygotowano w wielu źródłach takich jak gazety lub strony internetowe, domowe sposoby cechujące się tym, że można wykonać kosmetyki z tego co się znajdzie w swojej kuchni. Do najpopularniejszej maseczki zaliczają się mieszanki sody oczyszczonej i banana, peelingi na bazie kawy, albo maseczki wykonane na podstawie drożdży, a także kefiru. Wystarczy zajrzeć na popularne serwisy internetowe, a można w szybkim czasie znaleźć coś, co możemy sporządzić jeszcze w tej chwili. Ewentualnie będziemy musieli pójść do sklepu spożywczego po maksymalnie dwa produkty, które na szczęście nie okażą się zbyt kosztowne. Wszystkie sposoby na pozbycie się trądziku zostały opisane w dziale trądzik serwisu sylwetkowy.pl.

Written by Alicja