KOSZULE DAMSKIE – MUST HAVE?

Moda

Koszule jeszcze do niedawna kojarzone były z elementem męskiej garderoby, jednak czas płynie i podejście do ubioru także się zmienia. Współcześnie jest to niemal niezbędny element garderoby każdej pragnącej nadążyć za modą Kobiety.

Projektanci z sezonu na sezon odkrywają w nich olbrzymi potencjał, co jest widoczne często na organizowanych przez nich pokazach mody. Dzięki nim, aktualnie na rynku można znaleźć wiele propozycji wykonanych na bazie różnych projektów, z różnych materiałów, w niemal wszystkich kolorach jakie tylko mogłabyś sobie wyobrazić. Każda sieciówka, która poważnie myśli o swoich Klientkach posiada w ofercie przynajmniej kilka linii koszul damskich – dzięki czemu bez problemu każda z Was znajdzie coś dla siebie. Minęły już czasy, że trzeba było niejako podkradać koszulę facetowi by udowodnić, że to Ty wyglądasz w niej lepiej.

Należy zwrócić uwagę, że pod pojęciem “koszula damska” kryje się nie tylko, lekki i niezobowiązujący, a nawet frywolny element ubioru – nic bardziej mylnego. Koszula może być dopełnieniem eleganckiego stroju formalnego. Coraz częściej to właśnie w nich widzimy kobiety sukcesu, businesswoman, których styl stoi na wysokim poziomie. Oczywiście nie jest to reguła.

CO CIEKAWEGO NAS CZEKA W AKTUALNYM SEZONIE?

Poza klasycznymi odcieniami bieli oraz czerni prym będą wiodły cieplejsze pastelowe barwy. Jakiegokolwiek koloru byś nie wybrała, zwracaj uwagę na jakość materiału i staranność wykończenia. Wszystko wskazuje na to, że modne będą motywy kwiatów, ptaków oraz delikatne nawiązania do motywów afrykańskich. Część doniesień informuje także o figurach geometrycznych, jednak czy wejdą w kanon – okaże się niebawem.

Jeżeli możesz sobie pozwolić na odrobię luzu i nie musisz przejmować się narzucanymi standardami ubioru – koszule pozwolą Ci wyzwolić kryjącą się w Tobie energię i kobiecy temperament! Kolory nie stanowią żadnego problemu.. chcesz pomarańczową to po prostu taką kup. Analogicznie sprawa wygląda z krojem, który wcale nie musi być klasyczny – ma być po prostu wygodny! Koniec z szaro-burym życiem – wyzwól swoją pasję do kolorów i niech każdy to zobaczy!

KOSZULA DAMSKA – CIUT BARDZIEJ NA POWAŻNIE

Każda Kobieta, która pragnie wyglądać modnie i elegancko powinna zaopatrzyć się w białą koszulę, niekoniecznie prostą, bowiem z powodzeniem można dobrać ciekawe dodatki takie jak mankiety na spinki oraz kokardy pod szyją. Takie oczywiste nawiązania do klasycznych lat 70-tych, mimo wszystko będą na topie. Ostatecznie trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że biała koszula nadaje elegancji każdej kreacji.

Ciekawym wyborem będą odcienie różu i niebieskiego, które także w ocenie wielu znawców mogą odnaleźć się jako element eleganckiego stroju. Oczywiście raczej stawiaj na koszule jednobarwne, bez przesadnych ozdobników i naszywek. Niebieski i różowy kolor już dawno zakorzenił się w biznesowym dresscodzie. Kolejnym krokiem jest wyrazista, niemal krwista czerwień i elegancja czerń. Jeżeli często bierzesz udział w oficjalnych spotkaniach, bankietach to zdecydowanie powinnaś mieć takich koszul przynajmniej kilka. Taki wybór sprawi, że nawet minimalistyczna stylizacja nabierze charakteru.

Źródło grafik:
Unisono.eu
 

KOSZULE DAMSKIE UNISONO
 

Źródło grafik:
Unisono.eu
 

Written by Alicja