Kredyt na samochód – czy warto go zaciągać?

Biznes Finanse

Dla wielu osób kredyt na samochód jest jedyną możliwością. Nie mają oni bowiem wystarczającej ilości gotówki na jego zakup, a auto muszą posiadać. Ale czy faktycznie jest to jedyne rozwiązanie? Może dużo lepiej jest poczekać na moment, w którym będzie nas stać na zakup samochodu za gotówkę?

Zakup samochodu, podobnie jak zakup mieszkania, jest inwestycją długoletnią. Bywa tak, że większość społeczeństwa nie mogłaby pozwolić sobie na taką transakcję bez zaciągania kredytu. Specjaliści podkreślają więc, że warto dokonywać takich transakcji.

Kredyt na samochód nie pozbawia nas wszystkich oszczędności. Dzięki temu w razie konieczności możemy skorzystać ze zgromadzonej gotówki, która miała zostać przeznaczona na zakup auta. Kredyt samochodowy nie obciąża nadmiernie domowego budżetu. Comiesięczne raty są dostosowane do wysokości naszego dochodu. Jest to możliwie, ponieważ banki oferują kredyty samochodowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. Kredyt zaciągany na samochód jest dużo lepszym, a zarazem tańszym rozwiązaniem aniżeli leasing.

A może kredyt na samochód w innej walucie? 

Trzeba jednak mieć świadomość, że kredyt zaciągany na samochód to zwykle większe koszty. Związane są one z oprocentowaniem dodawanym do comiesięcznej raty. Z tego też powodu całkowity koszt zakupu auta jest wyższy od pierwotnej ceny. Mimo wszystko transakcja nadal jest opłacalna. Zanim ostatecznie wykluczymy kredyt samochodowy, warto wziąć pod uwagę wszystkie „za i przeciw”.

Written by Karol