Leczenie grzybicy paznokci

Zdrowie Uroda

Grzybica jest jedną z najczęstszych chorób, które dotykają paznokcie. Objawia się występowaniem nietypowego zgrubienia paznokci, charakterystyczne przebarwienia oraz łamliwość. Zakażeniu grzybami sprzyja wilgotne i ciepłe środowisko, bowiem są to warunki korzystne do rozmnażania się mikropasożytów.

Na grzybicę paznokci narażamy się chodząc boso po wilgotnych posadzkach basenów, hali sportowych oraz innych przebieralni. Również ciasne i nieprzewiewane obuwie sprzyja zakażeniu. Dzięki odpowiedniemu leczeniu, można pozbyć się choroby, jaką jest grzybica paznokci. to miasto, w którym bez trudu znajdziemy specjalistów.

Pierwszym krokiem w leczeniu jest prawidłowa diagnoza. Na szczęście grzybica daje szereg charakterystycznych symptomów. W zależności od stopnia zaawansowania choroby możliwe jest miedzy innymi: leczenie miejscowe, leczenie ogólne czy chirurgiczne usuwanie płytek paznokcia zaatakowanych przez grzyby (ta ostatnia metoda wykorzystywana jest bardzo rzadko). Dość często stosuje się terapię skojarzoną, która daje jeszcze lepsze efekty.

Poza leczeniem bardzo ważna jest także profilaktyka. Przede wszystkim należy pamiętać o zastosowaniu kilku podstawowych zasad, które zmniejszą prawdopodobieństwo zaatakowania paznokci przez grzybicę. Należy obcinać paznokcie dość krótko – był ledwo wystawały ponad opuszek. Ważne jest noszenie przewiewnego obuwia oraz skarpet bawełnianych, które zapewniają prawidłową wentylację.

 

Written by Karol