LUSTRA DO PRZEDPOKOJU

Dom i Wnętrze

Przedpokój jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu bądź domu. Swoją pozycję zawdzięcza głównie funkcji reprezentacyjnej, bowiem wprowadzając gości to właśnie przedpokój zobaczą oni w pierwszej kolejności.

Jeżeli zatem zależy Ci na wywarciu maksymalnie pozytywnego wrażenia – pomyśl nad odpowiednim przystrojeniem ścian. Bardzo ciekawym wyborem będą lustra, które poza aspektem praktycznym (można się w nich przejrzeć przed wyjściem do pracy bądź na imprezę) odpowiednio umieszczone mogą optycznie bardzo powiększyć pomieszczenie. Niezaprzeczalnie przedpokój to ciąg komunikacyjny więc lepiej nie przesadzić z ilością bibelotów i mebli aby po prostu wizualnie go nie zagracić.

Lustro jest elementem wyposażenia, bez którego bardzo trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Przecież to w nim możesz podziwiać założone na siebie kreacje, nakładać przy nim makijaż, czesać się itd. Odpowiednio dobrane i dopasowane do stylu przedpokoju dopełni jego wystrój. Duże pole do popisu dają ramy, które będą obejmowały lustro – w zależności od stylu pomieszczenia może to być po prostu lita deska, mogą pojawić się różnego rodzaju zdobienia, można z powodzeniem wykorzystać metale (w tym szlachetne oraz aluminium). Generalnie minęły bezpowrotnie czasy PRL’u, kiedy lustra były nieciekawe i mało oryginalne.

KRÓTKI PRZEGLĄD TYPÓW LUSTER

Lustro nie musi być prostą bryłą (prostokątem, kwadratem), może przyjmować różnorodne kształty, o różnym stylu, formie oraz wielkości. Tradycyjne podejście charakteryzuje się pełnym minimalizmem, tzn. prostym kształtem (ewentualnie okrągłym bądź owalnym) – często nawet nie dba się o taki element jak rama. Przecież to ona podkreśla jego walory i nadaje pomieszczeniu specyficznego charakteru. Jednak lustro bez ram łatwiej wkomponować do każdego stylu pomieszczenia – można je dowolnie podwieszać, bądź stawiać w dowolnym miejscu.

Lustro ozdobione może być metodą piaskowania lub wykorzystywać różne kolory szkła. Rozmaite wzorki mogą być umieszczone bezpośrednio na tafli lustra bądź ramie. Instalując przemyślane podświetlenie lustra zyskuje się nie tylko na praktycznym aspekcie i optycznym powiększeniu pomieszczenia, ale także dzięki grze świateł można w łatwy sposób nadać przedpokojowi wyjątkowy charakter. Warto jednak przed ostatecznym montażem sprawdzić czy siła światła nie będzie zbyt wysoka, albo zbyt mała. Kolejnym aspektem jest zabudowa lustra – dziś zamontowanie praktycznej półki nad/pod nim nie stanowi żadnego problemu, a nawet można zakupić gotowe produkty tego typu.

Jeżeli natomiast masz olbrzymie poczucie estetyki i lubisz bawić się wzorami, kształtami i różnymi fakturami materiałów – nic nie stoi na przeszkodzie by zaprojektować swoje własne, autorskie lustro. Decydując się na taki krok Twoje lustro na pewno będzie jedyne w swoim rodzaju. Współczesny rynek usług jest tak bogaty, że z pewnością znajdziesz odpowiedniego fachowca (szklarza) w swojej okolicy.

NIE POZWÓL BY COŚ KRĘPOWAŁO TWOJĄ WYOBRAŹNIĘ!

Źródło: 

Lustra do przedpokoju – https://internum.pl/

Lustro – definicja i historia – https://pl.wikipedia.org/

Źródło zdjęć:

internum.pl

Written by Alicja