Masaż japoński Shiatsu

Zdrowie Uroda

Specjaliści twierdzą, że w ludzkim ciele zadomowiona jest energia, która biegnie wzdłuż określonych dróg. Uciskając kluczowe punkty na mapie naszego ciała jesteśmy więc w stanie uwolnić ją i osiągnąć tym samym dobrostan fizyczny, jak i psychiczny. Na takim właśnie założeniu bazuje masaż japoński, należący do jednych z bardziej znanych technik na całym świecie.

Masaż japoński nazywany jest dość często terminem „Zen Shiatsu”. Wykonuje się go przy pomocy palców oraz całych dłoni. To z ich pomocą masażysta stymuluje akupunkty znajdujące się na powierzchni skóry klienta. Mimo, iż jest to zabieg dosyć intensywny, to nie jest bolesny. Głównym celem tej techniki jest poprawa sposobu funkcjonowania organizmu i niwelowanie rozmaitych zmian i problemów zdrowotnych. W celu wzmocnienia działania masażu japońskiego bardzo często łączy się go z drenażem limfatycznym, polegającym na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych i usprawnieniu przepływu limfy w całym organizmie. Masażysta wykorzystuje również aromatyczne olejki które oprócz tego, że zwiększając poślizg ciała, to wprowadzają nas w stan głębokiej relaksacji i pozwalają osiągnąć wewnętrzną równowagę.

Regularnie wykonywany masaż japoński wpływa na ogólną kondycję organizmu, przyspiesza proces oczyszczania organizmu oraz dodaje nam energii. Technikę tą poleca się szczególnie osobom, które borykają się z obrzękami limfatycznymi i zastojem limfy. Przeciwwskazaniem jest jednak ciąża, okres menstruacji, choroby wewnętrzne oraz gorączka.

Masaż japoński korzystnie oddziałuje na nasze ciało i na psychikę. Udowodniono, że łagodzi nawet długotrwały stres oraz napięcie mięśni. To jednak nie jedyne jego zalety. Masaż japoński przynosi ukojenie także naszej skórze. Już po pierwszym zabiegu staje się ona wypoczęta, wygładzona i głęboko odżywiona. Jeśli narzekamy na niedoskonałości skórne w postaci bruzd i zmarszczek, zabieg ten okaże się dla nas strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać jednak o tym, iż trwałe efekty będą widoczne dopiero po kilku zabiegach.

Źródło:

masaż – https://pl.wikipedia.org/wiki/Masaż

masaż leczniczy – https://portal.abczdrowie.pl/masaz-leczniczy

masaż japoński – http://paradizzo.pl/masaz-japonski-shiatsu/

Written by Alicja