Materac na Twoje łóżko

Dom i Wnętrze

Łóżko jest elementem podstawowym odpoczynku, dopełnienie stanowi odpowiedni materac. Rynek proponuje materace różnego rodzaju. Sami często nie zdajemy sobie sprawy z tego jaka ważna jest jakość naszego snu. Materace sprężynowe i piankowe to jeden z najogólniejszych podziałów materacy z jakim możemy się spotkać.

Materace oxam, pocket, multipocket i bonellowe, to grupa materacy zbliżonych do siebie, mających jednak cechy wyróżniające każde z nich osobno. Każdy produkt stanowi indywidualność wyróżniającą go na tle innych produktów.

Materace typu oxam to perfekcyjne połączenie standardu z nowoczesnością. Całość wydaje się być innowacyjnym rozwiązaniem znanych technologii. Połączenie systemu sprężyn w oddzielnych kieszonkach z pianką wszelkiego rodzaju i pokroju, stanowi często idealne rozwiązanie dla zdrowia i odpowiedniego odpoczynku. Materace tego typu doskonale sprawdzają się przy dolegliwościach związanych z kręgosłupem. System sprężyn odpowiada za miejscowe zagięcia materaca, natomiast pianka gwarantuje komfort i wygodę.

W materacach typu pocket i multipocket mamy natomiast do czynienia z systemem samych sprężyn. Dokładniej układ walcowatych sprężynek w oddzielnych kieszonkach które nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Zapewnia to optymalną miękkość i zagięcia materaca w miejscach poszczególnych kieszonek. Materace te sprawdzają się na łóżkach więcej niż jednoosobowych. Każda z osób śpiących na materacu może cieszyć się dopasowaniem materaca do kształtu jej ciała, nie zważając na zagięcia materaca przy osobie obok. Materace multipocketowe od pocketowych różnią się gęstością umiejscowienia oddzielnie usytuowanych sprężyn, które gwarantują większą elastyczność materaca.

Znane są również materace bonellowe, które cechuje przede wszystkim układ sprężyn. Od pozostałych materacy wyróżniają go sprężyny, które w tym przypadku są ze sobą połączone i w odróżnieniu od wcześniejszych walcowatych mają kształt klepsydry. Materac bonellowy jest nieco głośniejszy, i może być go słychać podczas zmiany pozycji ciała. Jednak to co go wyróżnia na tle innych to jego wszechstronność i uniwersalność. Nadaje się dla każdego łóżka i dla każdego użytkownika.

Materace oxam, pocket, multipocket i bonellowe łączy ze sobą element sprężyn. Jednak rozróżnia zastosowanie i wykonanie. Każdy użytkownik może więc z pewnością znaleźć coś dla siebie.

Źródło:

Grafika: internum.pl

http://internum.pl/k/71/materace-bonellowe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Materac

http://www.jakkupowac.pl/jaki-materac-do-lozka-kupic/

Written by Alicja