Budowanie mieszkań z deweloperem

Nieruchomości

Moda na deweloperów panuje w naszym kraju już od dość długiego czasu, a budowanie mieszkań pod klucz to nowoczesny standard, który zadowala wielu potencjalnych nabywców. Poza pewnymi drobnymi aspektami, które wymagają dopilnowania podczas podpisywania umów z takiego układu wszyscy są zadowoleni.

Z jednej strony stoi inwestor, który wykłada swoje pieniądze, a następnie czerpie z tej inwestycji korzyści. Nie musi zawracać sobie głowy planami domu, poszukiwaniem ekip budowlanych, kupowaniem materiałów czy nadzorowaniem przebiegu prac. Wszystkie problemy rozwiązuje deweloper za odpowiednią opłatą określoną w umowie.

Z drugiej strony stoi potencjalny nabywca, który dokonując zakupu lokalu pod klucz ma mozliwość wykończenia go w taki sposób, jako odpowiada jemu, a nie projektantowi czy inwestorowi.

Z reguły deweloperskie mieszkania budowane są w jednym z dwóch celów – wynajmu albo sprzedaży.

W obu wypadkach zasady są takie same, z  tym, że podczas sprzedaży inwestor otrzymuje zysk jednorazowy,a podczas wynajmu mieszkania na niego pracują przez lata. Problem w tym drugim wypadku sprowadza się do konieczności zarządzania budynkiem, administrowania nim czyli wypełniania wszelkich obowiązków należących do własciciela. Konieczne są na przykład okresowe remonty czy przeglądy instalacji. Oczywiście zarządzanie też można powierzyć wyspecjalizowanej firmie, ale wówczas koszty wzrastają jeszcze bardziej, a zysk maleje. Inwestorami w takim wypadku mogą być także sami przyszli mieszkańcy domu, którzy podpisują umowę z deweloperem.

 


Źródła grafik:
totalmortgage.com
topboxdesign.com
hafeezkaramathlimited.com
alanbennettarchitects.com

Written by Karol