Rynek mieszkaniowy w Łodzi

Nieruchomości

Jak w każdym mieście, tak i w Łodzi rozwinął się całkiem dobrze zorganizowany rynek nieruchomosci, który obejmuje zarówno mieszkania nowe, jak i tzw. rynek wtórny, czyli nieruchomości już wczesniej zasiedlone. Możliwości jest tu całkiem sporo począwszy od nowoczesnych domów deweloperskich, poprzez zabytkowe kamienice w centrum miasta po rozbudowujące się osiedla domków na peryferiach.

Łódź charakteryzuje się raczej ciasną zabudową i trudno jest znaleźć w centrum miasta place do budowy, a jeśli takie się pojawiają wykorzystywane są raczej na hotele czy biurowce. Mieszkania w centralnej części miasta powstają sporadycznie, na miejscu wyburzanych kamienic.

Specyfiką łódzkiej rozbudowy jest powstawanie osiedli satelitów, które pojawiają się ze wszystkich stron na obrębie miasta. Powstają tam zarówno zamknięte osiedla jednorodzinnych luksusowych domków, jak i szeregowce czy osiedla apartamentowców. Na łódzkim Janowie ciągle wyrastają kolejne bloki według unijnych standardów, czyli maksymalnie o wysokosci 2-3 pięter.

Łódź oferuje również mieszkania z rynku wtórnego i to wcale nie najgorszej jakości. Centralna ulica Piotrkowska znana jest z apartamentów za duże pieniądze, a jedynym ich ograniczeniem jest brak możliwości swobodnej rozbudowy. W zabytkowej kamienicy z okresu secesji nawet okien nie można wymienić bez zgody konserwatora zabytków.

Jeśli ktoś nie lubi ciasnych podwórek może też skorzystać z oferty sprzedaży czy wynajmu lokali na starszych osiedlach łódzkich, ale tam już standard socjalistyczny porządnie może dać się we znaki podczas remontu czy przebudowy.

 


Źródła grafik:
mieszkanie.mitula.com.pl
hometrendy.pl
regiodom.pl
jarzebinowe.pl

Written by Karol