Mieszkanie nowe, czy z rynku wtórnego?

Nieruchomości

Choć ceny mieszkań nie są zbyt atrakcyjne, mimo wszystko wiele osób decyduję się na taki zakup. Nie ulega wątpliwości bowiem, że jest to inwestycja niemal na całe życie. Dlatego też, chętnych na mieszkania nie brakuje, mimo że ich zakup wiąże się z zaciągnięciem długoterminowego kredytu.

Wiele osób decyduje się na nowe mieszkanie, sprzedawane bezpośrednio od deweloperów. Nowe budownictwo jest uważane jest za budownictwo lepszej jakości, z zastosowaniem dużo lepszych materiałów budowlanych. Ponadto nie ma to jak nowe mieszkanie, które remontujemy sami od początku do końca i urządzamy je w takim stylu, jaki nam najbardziej odpowiada. Minusem rynku pierwotnego jest jednak to, że nie mamy wpływ na to, jacy sąsiedzi się osiedlą obok nas.

Jednak i chętnych na mieszkania z rynku wtórnego nie brakuje, mimo że większość z nich powstało kilkadziesiąt lat temu. Ich zaletą jest przede wszystkim atrakcyjniejsza  cena. Co więcej – mieszkania używane w większość są już umeblowane. Jeżeli lokal niedawno przechodził gruntowny remont i wszystko nam w nim odpowiada, można zamieszkać tam niemal od razu. Zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest również ich ogromny wybór. Bez trudu znajdziemy takie lokale, które mają atrakcyjną dla nas lokalizację czy miłych sąsiadów.

W związku z tym, że zakup mieszkania jest poważną decyzją, powinna być dokładnie przemyślana. Nie należy podejmować wyboru pod wpływem chwili. Na spokojnie trzeba przeanalizować wszystkie „za i przeciw” konkretnych mieszkań, a na końcu wybrać takie, które będzie odzwierciedlało nasze potrzeby i wymagania.

 


Źródła grafik:
interiordesignable.com
stuartblakley.blogspot.com
ericas2blog.wordpress.com
northseattlesarah.com

Written by Karol