Najlepsze sposoby na usuwanie zmarszczek – poznaj zalety mikrobotoksu!

Zdrowie Uroda

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Szczególną uwagę przyciąga możliwość poprawienia swojego wyglądu, a także walki z upływającym czasem. Wiele osób chce jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnością, ale co zrobić, kiedy objawy zmarszczki zaczynają być widoczne?  W pewnym okresie życia skóra nie jest już tak gładka i jędrna, traci swoją naturalną sprężystość. Jakie są najlepsze sposoby na odmładzanie?

 

 

Usuwanie zmarszczek dzięki toksynie botulinowej

Toksyna botulinowa to silna toksyna (potocznie zwana jadem kiełbasianym), która działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami. Jest to działanie w pełni odwracalne. Stosuje się ją w medycynie, ponieważ jest pomocna w leczeniu różnego rodzaju chorób związanych z nadmiernym napięciem mięśni. Toksyna botulinowa, mimo swoich toksycznych właściwości, gwarantuje całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Dzięki niej skóra staje się napięta i wygładzona. Dobrze sprawdza się także w przypadku walki z problemami dermatologicznymi oraz przetłuszczaniem się cery. Najskuteczniej działa w redukcji zmarszczek w okolicy ust, powiek czy podbródka.

Azzalure – zabieg zwalczający zmarszczki

Istnieją różnego rodzaju zabiegi wykonywane przy pomocy toksyny botulinowej. Mikrobotoks, jakim jest Azzalure wstrzykuje się w minimalnych dawkach, przez co możemy mieć gwarancję całkowitego bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że każde wstrzyknięcie substancji w skórę musi być wykonywane przez doświadczonego lekarza oraz poprzedzone konsultacją. Tylko w ten sposób unikniemy utrudnień oraz powikłań i będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem. Efekty mikrobotoksu utrzymują się nawet przez 6 miesięcy, co szczególnie ucieszy osoby, które nie czują się atrakcyjne ze zmarszczkami na twarzy i pragną się ich pozbyć.

Co zrobić po wykonanym zabiegu?

Zalecenia pozabiegowe są jasno zdefiniowane i należy ich przestrzegać, jeśli chce się zadbać o swoje bezpieczeństwo i móc w przyszłości powtórzyć mikrobotoks. Maksymalny czas trwania zabiegu to pół godziny, dzięki czemu szybko można powrócić do codziennych czynności. Tak komfortowe rozwiązanie, nie wymagające długiego okresu rekonwalescencji, szczególnie spodoba się osobom zapracowanym, które nie mają wiele czasu na dokonywanie zmian w swoim wyglądzie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg Azzalure z wykorzystaniem toksyny botulinowej z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, pragnących choć na chwilę spowolnić  proces starzenia. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może poddawać się działaniu tej substancji. Zdecydowanie odradzane jest to osobom:

  • cierpiącym na choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • zmagającym się z zaburzeniami krążenia,
  • przyjmującym leki powodujące relaksację mięśni,
  • kobietom w ciąży oraz bezpośrednio po niej, w okresie karmienia piersią.

Written by Alicja