Najpiękniejsze miejsca w Elblągu

Turystyka

W Polsce występuje niezwykle wiele ciekawych atrakcji, które stanowią ogromny walor turystycznych nie tylko dla obywaleteli, ale również dla mieszkańców całego świata. Mało kto wie, że jednym z najstarszych miast w województwie warmińsko-mazurskim jest Elbląg, który nabył prawa miejscie już w połowie XIII wieku. Dodatkowo, jest to miast które obecnie stanowi najkrótszą drogę łączącą wschód z zachodem, stąd może znane jest z rozmieszczonych tam skupisk firm przemysłowych, browaru. Znajduje się u ujścia rzeki Elbląg z Zalewem Wiślanym.

W Polsce jest wiele pięknych zakątków, które są warte odwiedzenia. Niestety, wielu z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Podczas majówki, weekendu czerwcowego, czy po prostu w wolne dni w ciągu wakacji dobrą propozycją dla osób chcących praktykować turystykę krajową, będzie zwiedzanie Elbląga i jego najbliższej okolicy.

Perła Warmii i Mazur

Elbląg znajduje się w północnej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim, na granicy depresyjnych Żuław Wiślanych oraz Wysoczyzny Elbląskiej, wznoszącej się nad wodami Zalewu Wiślanego. Elbląg i okolice miasta charakteryzują się ogromnym zróżnicowaniem krajobrazowym, dlatego są atrakcyjne dla wszystkich turystów lubiących obcować z naturą.

Oprócz tego, sam Elbląg może pochwalić się wielowiekową, burzliwą historią oraz dynamicznym rozwojem. To ośrodek przemysłowy, akademicki i kulturalny, który ma sporo do zaoferowania przyjezdnym gościom, jak i samym mieszkańcom.

Co warto zobaczyć?

Szczególnie godną uwagi atrakcją Elbląga jest Kanał Elbląski, będący unikatowym zabytkiem techniki. Wyposażono go w system pięciu pochylni. Wiedzie przez Jezioro Drużno, gdzie znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz Bażantarnia.

W mieście wiele wrażeń zapewnia Starówka Elbląska, z podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, historycznym układem urbanistycznym i Ścieżką Kościelną, która stanowi jedną z najciekawszych wizytówek Elbląga. Na stare miasto wiedzie Brama Targowa. Warto podkreślić, że starówka w Elblągu w wyniku działań wojennych II wojny światowej została doszczętnie zniszczona. Dopiero intensywne prace rekonstrukcyjne pozwoliły ją odzyskać. Stare Miasto to największy poligon architektoniczny w Europie, z którego wydobyte przedmioty trafiają do Muzeum w Elblągu. Muzeum Archeologiczno-Historyczne mieści się w budynku dawnej Słodowni, który popularnie nazywany jest Podzamczem.

Turyści zainteresowani zabytkami sakralnymi będą mogli podziwiać w Elblągu na Starym Mieście katedrę św. Mikołaja.


Jeśli zastanawiasz się gdzie spędzić najbliższy czas, Elbląg nie pozostawia złudzeń. To idealne miejsce dla tych, którzy lubią łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, gdzie zarówno można odpocząć jak i zobaczyć coś ciekawego. 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez redakcję www.hotelelblag.eu – hotel inspirowany historią.
Written by Karol