Nakładki dywanowe na schody

Dom i Wnętrze

Śliskie schody, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń to poważny problem. Jeśli taśmy antypoślizgowe nie spełniają swojej funkcji lub wyglądają niezbyt estetycznie, można spróbować wykorzystać nakładki na schody.

Śliskie schody, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń to poważny problem. Jeśli taśmy antypoślizgowe nie spełniają swojej funkcji lub wyglądają niezbyt estetycznie, można spróbować wykorzystać nakładki na schody.

Nakładki dywanowe na schody to interesujące rozwiązanie. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie antypoślizgowe. Warto zastanowić się nad możliwością ich zamontowania zwłaszcza w przypadku lakierowanych schodów drewnianych, marmurowych czy szklanych. Nakładki mogą mieć różne kształty i desenie. Oferty różnych firm przewidują różne rozwiązania w zakresie montażu. Nakładki dywanowe są jedną z najtańszych opcji, a ich montaż jest niezwykle prosty. Docenią je na pewno właściciele wewnętrznych kręconych schodów, gdzie każde inne rozwiązanie jest o wiele mniej odpowiednie.

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu nakładek dywanowych?

  • W przypadku gdy schody narażone są na mocne promienie słoneczne, warto zainteresować się, czy materiał jest odporny na promienie UV. To pomoże zaoszczędzić nam na wymianie nakładek z powodu blaknięcia koloru.

  • Nie bez znaczenia jest także ogólna trwałość na ścieranie i zabrudzenia. W przypadku, gdy nakładki dywanowe mają być umieszczone tam, gdzie jest duży ruch, warto sprawdzić, czy łatwo będzie je wyczyścić. W takich przypadkach bardziej odpowiednie będą materiały z „krótszym włosiem”.

  • Warto postawić na jakość i bezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, czy nakładki dywanowe na schody posiadają atesty higieniczne i elektrostatyczne. Pomoże to utrzymać czystość, ponieważ nie będą one przyciągały kurzu, co jest ważne dla osób z alergią na roztocza.

  • Wymiary. W przypadku standardowych schodów zazwyczaj nie ma większego problemu z dopasowaniem. Jednak jeśli projekt jest oryginalny, warto wybrać firmę, która jest w stanie zrobić nakładki dywanowe w wybranych wymiarach.

  • Przy zakupie warto także sprawdzić sposoby czyszczenia. W przypadku nakładek dywanowych często niemożliwe jest zdjęcie i upranie.

Źródło:

http://www.nakladki-schody.pl/

Written by Alicja