Nowoczesna chirurgia stomatologiczna

Zdrowie Uroda

Stomatologia bez wątpienia jest jedną z najważniejszych dziedzin współczesnej medycyny. Wchodząca w jej skład chirurgia stomatologiczna będzie w stanie pomóc nam w wielu różnych przypadkach.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Samo słowo „chirurgia” ściśle związane jest z medycyną, ale raczej rzadko kiedy kojarzy się nam ze stomatologią. W rzeczywistości jednak chirurgia stomatologiczna jest niesamowicie wręcz istotna w leczeniu niektórych dolegliwości oraz poprawianiu niedoskonałości naszego wyglądu, zatem prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu będzie musiał skorzystać z jej pomocy. Warto zapoznać się nieco bliżej chociażby z tymi najbardziej podstawowymi zabiegami z nią związanymi.

Usuwanie zębów

Chirurgia stomatologiczna to w znacznym stopniu usuwanie zębów, które nie nadają się już do dalszego leczenia. Zabiegi tego typu chyba nikomu z nas nie kojarzą się zbyt przyjemnie, ale warto wiedzieć o tym, że współczesna medycyna zna już całe mnóstwo sposobów pozwalających na zniwelowanie wszystkich nieprzyjemności z tym związanych. Chirurgia stomatologiczna korzysta przede wszystkim z szeregu środków znieczulających, dzięki czemu takie zabiegi często stają się zupełnie bezbolesne.

Naprawianie niedoskonałości szczęk

Chirurgia stomatologiczna skrywa w sobie również szereg zabiegów którym poddają się osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów czy szczęk – z tego powodu często współpracuje ona ze stomatologią estetyczną. Do ego działo stomatologii należy przede wszystkim implantologia; założenie implantów może być niezbędne chociażby w czasie leczenia ortodontycznego, choć oczywiście nie jest to jedyna sytuacja, kiedy korzysta się z takich rzeczy. Chirurgia ta zajmuje się szeroko rozumianą plastyką szczęk i jamy ustnej. Do specjalistów w tej dziedzinie mogą zwracać się osoby po najróżniejszych wypadkach czy urazach, które w jakimkolwiek stopniu zniekształciły ich wygląd. Czasami potrzebne są tu nawet bardzo skomplikowane operacje polegające na rekonstrukcji całej szczęki, niemniej jednak przy współczesnych możliwościach przynoszą one niesamowite wręcz efekty.

Leczenie innych chorób

Ten dział stomatologii może zajmować się także walką ze znacznie poważniejszymi już dolegliwościami. Chirurgia ta leczy między innymi niektóre nowotwory które atakują poszczególne obszary jamy ustnej. Specjaliści w tej dziedzinie wykonują również zabiegi usuwania torbieli z czaszki – wszystkie te zabiegi często pozwalają na uratowanie ludzkiego życia. Wszystko to pokazuje, że taka chirurgia stanowi nie tylko niezwykle szeroką dziedzinę, ale również i jeden z najważniejszych obszarów całej współczesnej stomatologii.

Pomocy przy tworzeniu artykułu udzieliła klinika stomatologiczna w której ofercie znajduje się chirurgia stomatologiczna w Krakowie -stomatologiaswiatkowska.pl

Written by Alicja