Nowoczesne auto – auto dla każdego

Motoryzacja

Podobno współcześnie ludzie cechują się coraz większymi tendencjami do specjalizacji. Każdy żyje we własnym wycinku rzeczywistości i każdy ma swoje potrzeby – oczywiście inne niż wszyscy. Czy w takim razie rzecz przeznaczona dla wszystkich jest gorsza? Nie, jeżeli tak jak większość nowoczesnych samochodów, zaspokaja indywidualne potrzeby swoich użytkowników.

Auto do jazdy po mieście…

Większość z nas porusza się swoim samochodem głównie po mieście, co cechuje się pewną specyfiką: ciągłe zmiany prędkości, krótkie trasy, sporo korków i postojów, konieczność szukania miejsc parkingowych. Na szczęście jednak wszystkiemu można zaradzić dzięki nowoczesnemu wyposażeniu swojego samochodu. By zmniejszyć koszty eksploatacji auta warto wybrać napęd hybrydowy lub przynajmniej jego namiastkę, czyli system Start&Stop, wyłączający silnik w korku albo w kolejce do zatłoczonego skrzyżowania. Z kolei w parkowaniu pomogą Ci rozmaite systemy, które nie tylko pozwolą uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, lecz nawet zaparkują za Ciebie.

…i poza nim

Jednak najczęstsze użycie nie może ograniczać możliwości naszego pojazdu. Dlatego warto zadbać też o takie elementy wyposażenia jak wspomaganie systemów hamulcowych, które zwiększą twoje bezpieczeństwo. Gdy trzeba będzie przejechać długą trasę, nieoceniony może okazać się asystent utrzymywania pasa ruchu, który utrzyma trajektorię jazdy i pozwoli Ci odpocząć chociaż na chwilę. Dodatkowy noktowizor do jazdy nocnej sprawi, że nie będziesz już zdany na łaskę drogowego oświetlenia czy warunków pogodowych.

Efektywność i efektowność

Nowoczesny samochód powinien stanowić idealne połączenie tych dwóch czynników. I tak może być. Z jednej strony, może zapewnić Ci bezpieczeństwo dzięki systemom hamowania czy ostrzegania, z drugiej niesamowity komfort jazdy, wyręczając Cię w trudnych sytuacjach. Wszystko to jednak może być podane w dobrze wyglądającej oprawie, wyposażonej w system multimedialny łączący się z Internetem i Twoim telefonem oraz futurystyczny interfejs HUD 3D wyświetlający dane na przedniej szybie.

Tak właśnie wygląda dziś indywidualne auto dla każdego. Jakie inne nowinki możesz znaleźć w nowoczesnych samochodach sprawdzisz w poniższej infografice. 

Written by Karol