ODKURZACZE KARCHER – PROFESJONALNE URZĄDZENIA DLA KAŻDEGO, NIE TYLKO DO FIRMY

Dom i Wnętrze

Marka Karcher kojarzona jest w głównej mierze z profesjonalnym sprzętem najwyższej jakości. Często widać pracowników firm sprzątających, którzy korzystają z ich produktów.

Owszem w ofercie jest bogaty wybór odkurzaczy do profesjonalnych zastosowań, jednak znajdują się w niej także odkurzacze, które z powodzeniem zastąpią każdy domowy odkurzacz. Istnieje oczywiście wiele typów odkurzaczy, jednak dzięki temu każdy możne znaleźć coś, co spełni jego wymagania.

Odkurzacze Karcher, które sprawdzą się w każdej domowej sytuacji:

– odkurzacze ręczne

Pomimo małych rozmiarów dysponują bardzo dużą mocą, dzięki której podołają praktycznie każdemu zadaniu. Ich olbrzymią zaletą jest właśnie rozmiar – idealnie sprawdzą się w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni.

– odkurzacze bezworkowe

Jest to typ tzw. “multicyklonowych” odkurzaczy, które charakteryzują się bardzo dużą siłą ssania, posiadają łatwy w czyszczeniu zbiornik (zastępuje on tradycyjny worek). Wykonany jest z przeźroczystego plastiku co ułatwia nie tylko ocenę zapełnienia zbiornika, ale także efektywność jego oczyszczenia.

– tradycyjne odkurzacze workowe

Słowo “tradycyjne” odnosi się właściwie do samego faktu wykorzystania przez te odkurzacze worka jako miejsca kumulowania zebranych zanieczyszczeń. Produkty z serii VC łączą dużą siłę ssania z wygodą obsługi, natomiast dzięki ergonomicznemu projektowi są o wiele bardziej przyjazne w codziennej eksploatacji.

– odkurzacze z filtrem wodnym

Idealny odkurzacz dla alergików, którzy zmagają się z wszędobylskim kurzem i żerującymi w nim roztoczami. Skutecznie zbierają zanieczyszczenia z dywanów, tapicerki, podłóg wykończonych na gładko (panele, parkiet itd.). Poradzą sobie także bez problemu z sierścią zwierząt domowych.

ODKURZACZE DO PROFESJONALNYCH ZASTOSOWAŃ

Odkurzacze z tej kategorii są tak zaprojektowane by sprostały każdemu zadaniu. Zależnie od typu, różnią się siłą ssania. Jednak to nie ona świadczy o jakości i praktyczności odkurzacza – tutaj główną rolę odgrywają filtry, systemy ich oczyszczania oraz wielkość zbiorników na zanieczyszczenia. Kolejnym aspektem jest konstrukcja całego urządzenia i odpowiednio dobrane elementy wyposażenia. Marka Karcher już od wielu lat udowadnia, że ich produkty są praktycznie bezkonkurencyjne i to właśnie oni wyznaczają standardy w dziedzinie wydajności oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

ODKURZACZE UNIWERSALNE, KLASA:

– Tact

Odkurzacze znajdujące się w tej kategorii charakteryzują się wysoką odpornością na trudne warunki pracy. Znakomicie sprawdzają się na budowach, podczas remontów – generalnie w sytuacjach kiedy potrzeba usunąć z otoczenia dużą ilość drobnego pyłu. Wyróżniają się zastosowaniem automatycznego systemu czyszczenia filtra głównego co przekłada się nie tylko na komfort użytkowy, ale również na wydajność odkurzacza i jego bezawaryjną pracę. Dzięki zastosowaniu przemyślanych rozwiązań, zapewniają utrzymanie siły ssącej na takim samym poziomie, nawet podczas pracy pod dużym obciążeniem.

– Ap

Zastosowany w odkurzaczach tego typu filtr falisty gwarantuje znakomitą wydajność pracy podczas zbierania drobnego pyłu klasy M. Podobnie jak w innych urządzeniach marki Karcher siła ssąca zostaje utrzymana na niezmiennym poziomie, dzięki półautomatycznemu systemowi oczyszczania filtrów. Standardowo odkurzacz wyposażony jest także w wózek, który nie tylko ułatwia przemieszczanie się z nim, ale także dzięki znajdującemu się w ramie wózka zbiornikowi łatwiej jest pracownikowi go oczyścić (w przypadku zebranej wody można ją z łatwością opróżnić bezpośrednio do toalety).

– Standard

Standardowy odkurzacz będzie idealnym wyborem w warsztatach samochodowych, myjniach oraz stacjach diagnostycznych. Projekt jest niezwykle praktyczny, umożliwia bowiem przechowywanie dodatkowego wyposażenia w obudowie odkurzacza. Dodatkowo posiada duży zderzak chroniący go przed uszkodzeniem. Zastosowane filtry typu “cartridge” z pływakiem, chronią turbinę przed zalaniem gdy poziom płynu w zbiorniku będzie już maksymalnie wysoki (wtedy ssanie ulega wyłączeniu).

– odkurzacze do pyłów niebezpiecznych

Profesjonalne odkurzacze przeznaczone do usuwaniu niebezpiecznych dla zdrowia pyłów, to nie tylko gwarancja ich usunięcia, ale także brak samoistnego ich uwolnienia z urządzenia. Dostępne są zarówno odkurzacze pracujące na mokro, jak i na sucho.

– specjalistyczne

Specjalnie zaprojektowane odkurzacze, które bezproblemowo mogą zostać wykorzystane zarówno do usuwania pyłów i drobin, jak i przepompowywania wody po akcjach gaśniczych, czy po prostu po zalaniu mieszkania. Spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – samoczynnie wyłączają się przy pomocy wyłącznika typu “Fi”. Specjalny filtr chroni turbinę przed wszelkimi zanieczyszczeniami (także tymi z wody).

ODKURZACZE DO PRACY NA SUCHO:

Ta grupa odkurzaczy charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, bardzo cichą pracą, trwałością i łatwością w obsłudze.

– jednofunkcyjne

Idealnie sprawdzają się w miejscach gdzie cisza jest niezwykle istotna, np. w hotelach, szpitalach i biurach. Wykorzystane materiały podczas produkcji charakteryzują się wysoką jakością, stad np. zastosowany przewód jest niezwykle giętki i odporny a tym samym wytrzymały. Zastosowany filtr koszykowy skutecznie chroni turbinę przed zniszczeniem, natomiast flizelinowa torebka filtracyjna jest trudna do rozdarcia (w przeciwieństwie do zwykłej papierowej).

– szczotkowe

Wydajne urządzenie o kompaktowych rozmiarach i co najważniejsze niewielkim promieniu skrętu. Idealnie sprawdza się podczas czyszczenia zarówno wykładzin podłogowych, jak i twardych powierzchni. Zastosowano rozwiązanie bazujące na przeciwbieżnych walcach oraz szczotkach. Mogą być wyposażone w filtry HEPA.

– bateryjne

Odkurzacze z tej kategorii charakteryzują się ciekawą budową, bowiem zbiornik i bateria niezbędna do pracy przyjęła formę plecaka. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w wąskich przestrzeniach takich jak: autobusy, samoloty, sale kinowe czy w aulach wykładowych gdzie występuje duże utrudnienie poruszania się. Brak ograniczenia w postaci ciągniętego za sobą kabla zasilającego zdecydowanie wpływa na komfort i wydajniejszą pracę osoby obsługującej urządzenie. Dodatkowo umożliwia dokładne sprzątanie w miejscach gdzie trudno o gniazdko elektryczne.

– ze szczotką elektryczną

Idealny wybór przy sprzątaniu w windach, samochodach czy pomiędzy rzędami foteli. Posiada zasilanie w postaci baterii Li-lon co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i umożliwia sprzątanie przy niskim natężeniu generowanego hałasu.

ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE

Odkurzacze te charakteryzują się bardzo dużą siłą ssania i są zaprojektowane z myślą o długiej pracy w trudnych warunkach. Oferta jest niezwykle szeroka i obejmuje wiele typów specjalistycznych odkurzaczy przemysłowych.

Asortyment został podzielony na klasy:

– super

Zostały stworzone z myślą o pracy ciągłej, są zatem wytrzymałe i odporne na trudne warunki.

– klasa średnia

Przemysłowa wersja odkurzaczy cyklonowych, która z powodzeniem może zostać wykorzystana do specjalistycznych zadań, nawet w bardzo ciężkich warunkach.

– klasa kompakt

Obejmuje odkurzacze przystosowane do usuwania pyłów niebezpiecznych, suchych bądź mokrych zanieczyszczeń – z uwzględnieniem pracy ciągłej.

– odkurzacze do strefy Z 22

Umożliwiają bezpieczne usunięcie niebezpiecznych pyłów klasy H oraz M. W ofercie znajdują się także odkurzacze przystosowane do pracy w strefie 22.

– odkurzacze do cieczy i wiórów

Odkurzacze z tej kategorii idealnie sprawdzają się podczas usuwania cieczy oraz wiórów. Mają dużą siłę ssania i zostały zaprojektowane tak by wytrzymać pracę w trudnych warunkach.

– odkurzacze pomocnicze

Odkurzacze, których relatywnie niewielkie rozmiary (w tym mała wysokość) umożliwiają ich zastosowanie w halach produkcyjnych.
Źródło:

Odkurzacze Karcher – https://mjm.com.pl/k/

Informacje o producencie – https://pl.wikipedia.org/wiki/Kärcher

Jaki kupić odkurzacz do domu? – http://www.jakkupowac.pl/jaki-odkurzacz-do-domu-kupic/

Źródło zdjęć:

mjm.com.pl

Written by Alicja