W co się ubrać, aby nie odczuwać dyskomfortu podczas ćwiczeń?

Sport

Wiele osób, które decydują się na korzystanie z różnych form aktywności fizycznej, staje przed dylematem, jaki rodzaj ubioru wybrać, aby nie odczuwać dyskomfortu. Wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku istnieje wiele firm oferujących najróżniejsze typy ubioru, począwszy od zwykłego t-shirt’a po najmodniejsze legginsy itp.


Dokonując wyboru odpowiedniego stroju swoją uwagę należy skierować przede wszystkim na to, aby był on wygodny. Ubranie sportowe powinno być wykonane z materiału przepuszczającego powietrze oraz pot, bowiem dobra wentylacja to podstawa udanego treningu. Można wyróżnić wiele produktów posiadających funkcję wchłaniania potu. Ostatnimi czasy bardzo popularne są w szczególności przede wszystkim dla mężczyzn koszulki, które są skrojone w taki sposób, aby podkreślały oraz eksponowały ciało ich nabywcy. Należy pamiętać o tym żeby wybierać te zrobione z dobrego materiału np. 100% bawełny.

Podczas ćwiczeń na siłowni warto zainwestować w specjalny T-shirt, który jest wykonany z tzw. technologii kompresyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu wstrząsy mięśni są znacznie mniejsze oraz wpływa ona na szybszą regenerację ciała. Oprócz tego następuje odpowiednie odprowadzanie zarówno pary wodnej, jak i ciepła. Dla amatorów sportów, które wykonywane są na dworze poleca się bluzy wiatro i wodoodporne.

Wiele osób staje przed dylematem czy wybrać dres, t-shirt, spodenki długie, czy może krótkie itp. Dokonując wyboru należy przede wszystkim mieć na uwadze warunki atmosferyczne oraz miejsce wykonywania ćwiczeń. Aby uniknąć dyskomfortu podczas aktywności fizycznej bardzo ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Świetnie sprawdzają się buty treningowe. Muszą być one na płaskiej podeszwie oraz zapewniać stabilizację stopom. Panie nie powinny zapominać o dobrej bieliźnie (biustonosz musi podtrzymywać piersi i chronić je przed otarciami).

Na sam koniec warto wspomnieć, iż idealna może okazać się odzież termoaktywna, która zapewnia odpowiedni komfort w trakcie ćwiczeń. Dokonując wyboru trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj aktywności fizycznej, jaką wykonujemy.

Written by Karol