Okiełznąć alergię

Zdrowie Uroda

Dzisiejszy coraz bardziej zanieczyszczony świat zdaje się sprzyjać wszelkiego rodzaju alergią, które utrudniają życie milionów osób. Sama alergia często nazywana także uczuleniem czy nadwrażliwością jest patologiczną odpowiedzią ludzkiego organizmu na dany alergen, który starając się bronić wytwarza szereg przeciwciał. Uruchomienie reakcji immunologicznych może przebiegać bardzo łagodnie nie nastręczając większych trudności, w wielu przypadkach dochodzi jednak do zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego.

Zdiagnozowany w porę alergik może liczyć na fachową pomoc mającą ustrzec go przed astmą i wieloma innymi następstwami. Odpowiednio dobrane leki i kuracje odczulające sprawdzają się w przypadku łagodzenia reakcji na alergeny wziewne, pokarmowe, kontaktowe czy zawarte w lekach. Najważniejszym jest jednak unikanie zagrażających zdrowiu sytuacji i eliminowanie z otoczenia szkodliwych alergenów do koniecznego minimum. Trudno bowiem wymagać aby z naszego życia zniknęły najbardziej popularne alergeny którymi pozostają: pyłki roślin, roztocza i kurz.

Ci przeciwnicy niestety czyhają wszędzie. O ile jednak nie mamy wpływu na kwitnienie roślin możemy zrobić naprawdę wiele aby okiełznąć roztocza czy kurz. Wszędobylski kurz nie przepada za szmatką zwilżoną wodą, która z łatwością dotrze w każdą szczelinę. Tym sposobem codziennie możemy wypędzać go z naszych domostw. Niestety wiele osób wie, że w ciężkich przypadkach należy także pozbyć się firan i wszelkich innych przedmiotów chłonących kurz. Wietrzenie i trzepanie daje świetne efekty niestety często jest utrudnione.

Roztocza, które podobnie jak kurz nie przepadają za świeżym powietrzem to nieco inny problem. Mieszkają z nami niezauważone czyhając jedynie na sprzyjające warunki by wciąż powiększać swą liczebność. Wspaniałym miejscem dla ich rozwoju pozostają niestety nasze materace. Niczym monstrualne gąbki gromadzą w sobie resztki naszego naskórka, włosy, pot czy inne wydzieliny.

Temat niezbyt przyjemny jednak w pełni prawdziwy. Cała tematyka przeraża i obrzydza jeszcze bardziej jeżeli zdamy sobie sprawę, iż roztocza zamieszkujące nasze materace same w sobie nie są takie groźne. Pochodzące od nich alergeny to bowiem enzymy jelitowe, które znajdziemy w ich odchodach.

Świadomie prawdopodobnie nikt z nas nie skazałby siebie i swych bliskich na nocleg w fekaliach, ponieważ jednak problem nie jest zauważalny gołym okiem zdaje się nie zaprzątać naszej uwagi. Tym samym nasze materace tworzą metropolie dla roztoczy, które stają się naszymi życiowymi partnerami.

Na szczęście można zaradzić problemowi. Oczywiście nie będziemy sypiąc na gołej podłodze, lecz odnajdziemy spokój i bezpieczeństwo inwestując w materace antyalergiczne. Wykonane ze specjalnych materiałów chronią przed rozwojem niechcianych gości. To rozwiązanie dla alergików ale i wszystkich, którzy chcą zadbać o higienę.

Takie właściwości posiadają także materace lateksowe wykonane ze specjalnego lateksu czy materace z pianki termoelastycznej i , materace z pianki wysokoplastycznej wykonane z pianek, które ochronią nas przed zagrożeniem. Zaletą takowych produktów pozostaje nie tylko szczególny materiał ale przede wszystkim przewiewność. Tego typu materace wykazują bowiem właściwą cyrkulacje powietrza, która oprócz roztoczy pokona pleśń czy wilgoć.

Urządzając miejsce wypoczynku warto więc pamiętać, że materace mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Równie ważne są oczywiście materace dla dzieci. To przecież najmłodszym należy się wyjątkowa ochrona, która zabezpieczy delikatne organizmy przed szkodliwym wpływem otoczenia. Materace od tej pory należy więc „wziąć pod lupę”, i zawczasu zapobiec inwazji niechcianych lokatorów.

Tekst został przygotowany przez sklep internetowy materace i poduszki komfortsnu.pl

Written by Karol