Peeling TCA – dlaczego warto?

Zdrowie Uroda

Gładka, ujędrniona i odmłodzona skóra, bez zmarszczek i niedoskonałości – to właśnie efekty peelingu TCA. Wykonuje go coraz więcej salonów kosmetycznych. Jaki jest jego przebieg i dlaczego warto go stosować?

Co to właściwie jest?

Opiera się on na kwasie trójchlorooctowym (TCA), który jest pochodną kwasu octowego. Możemy dobrać odpowiednie stężenie kwasu, dzięki czemu peeling będzie działał powierzchownie lub głęboko, zależnie od potrzeb naszej skóry. Jego działanie polega na interakcji cząsteczek kwasu z białkami naskórka, dzięki czemu następuje efekt zbielenia skóry.

Jak wygląda zabieg?

Na początek skóra jest dokładnie oczyszczana, po czym specjalną szpatułką rozprowadzany jest kwas. Podczas zabiegu możemy odczuwać dyskomfort w postaci pieczenia. Po jego wykonaniu skóra jest rozjaśniona, a przez kilka następnych dni złuszcza się naskórek. Mogą pojawić się brązowe przebarwienia, które znikną w ciągu kilku dni. Bardzo ważne jest to, aby nie zdrapywać schodzącego naskórka – może to skutkować powstaniem blizn i przebarwień! Chrońmy również skórę przed słońcem.

Peeling TCA i jego efekty

Ma on na celu zlikwidować defekty skóry, takie jak przebarwienia, drobne zmarszczki i blizny. Staje się ona zregenerowana, nabiera zdrowego i świeżego wyglądu. Znacznie poprawia się jej koloryt. Nasza twarz nabierze młodego i pięknego wyglądu. Skóra stanie się jędrna, gładka i miła w dotyku. Już po jednym zabiegu są widoczne rezultaty, jednak dla lepszego efektu można go powtórzyć po około miesiącu.

Jakie są przeciwwskazania?

Niestety nie każdy może korzystać z tego zabiegu. Nie zaleca się go osobom, które mają tendencje do alergii skórnych, aktywną opryszczkę, podrażnioną, uszkodzoną skórę. Przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży i karmiących piersią. W przypadku mężczyzn, nie powinni się oni golić dzień przed zabiegiem.

Warto wykonać peeling TCA, aby odmłodzić skórę i nadać jej pięknego wyglądu. Złuszczanie naskórka może być nieco kłopotliwe, jednak zabieg jest tego wart!

——
Źródło: http://ladytime.pl

Written by Karol