Pielęgnacja skóry twarzy

Zdrowie Uroda

Twarz jest naszą wizytówką, często po wyglądzie szczególnie – twarzy – jesteśmy przez innych oceniani. Pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo istotna dla pięknego i młodego jej wyglądu, oraz wysokiej naszej samooceny.

Skóra twarzy charakteryzuje się tym, że jest bardzo wrażliwa oraz cienka, a co za tym idzie widać na niej wszelkie niedoskonałości oraz oznaki starzenia – zmarszczki. Całe szczęście, mamy bardzo duży wpływ na jej stan oraz młody wygląd.

Rozróżniamy cztery typy skóry twarzy:

– normalna – pożądana przez każdą kobietę, niestety występuje bardzo rzadko. Ten typ skóry nie wysusza się ani nie przetłuszcza, jest bardzo delikatny, miękki, gładki, sprężysty, występuje w niej bardzo mało porów i są w zasadzie nie widoczne. Pielęgnacja tego typu cery wymaga oczywiście oczyszczenia, ale jest prosta i przyjemna.

– mieszana – wykazuje cechy zarówno cery tłustej jak i suchej. Powstaje tzw. strefa „T”, czyli przetłuszczanie się (błyszczenie) skóry w okolicy nosa oraz czoła, gdzie pory są rozszerzone i mogą pojawiać się zaskórniki i wągry, natomiast na policzkach skóra jest wysuszona lub normalna. Pielęgnacja twarzy ze skórą mieszaną wymaga dużo uwagi. Konieczne jest tu oczyszczanie w partiach strefy „T” oraz nawilżanie w partiach suchych.

– tłusta – charakteryzuje ją duża ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, jest tłusta w dotyku, ma duże rozszerzone pory, co sprzyja powstawaniu wyprysków, wągrów oraz stanów zapalnych skóry. Pozytywną cechą tej cery jest odporność na warunki zewnętrzne, głównie zimą. Podstawą pielęgnacji skóry typu tłustego są kosmetyki zawierające w swoim składzie miedź, cynk, siarkę.

– sucha – jest szorstka, ściągnięta, matowa może również łuszczyć się. Podstawą pielęgnacji skóry twarzy tego typu jest przede wszystkim nawilżenie oraz natłuszczenie.

Dodatkowo występuje skóra: naczyniowa, wrażliwa, dojrzała, trądzikowa.

Każdy z powyższych typów wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania właściwych kosmetyków. Jednak bez względu na typ skóry naszej twarzy musimy zawsze pamiętać o: oczyszczaniu, tonizacji, pielęgnacji oraz ochronie.

Źródło:
Uroda – modnezycie.pl

Written by Alicja