Plusy myjni samochodowej automatycznej

Motoryzacja

Na ulicach przybywa samochodów w błyskawicznym tempie, a to oznacza, że zwiększa się też liczba osób korzystających z myjni. W Polsce bardzo popularne są zwłaszcza automatyczne myjnie samochodowe, warto więc przyjrzeć się, czemu zawdzięczają tak liczne odwiedziny kierowców. Przedstawiamy największe plusy myjni samochodowej automatycznej.

 

 

Pierwsze myjnie automatyczne pojawiły się już w latach 40. XX wieku, ale o patent dla samoczynnej myjni dla samochodów wystąpiono dopiero ponad 30 lat później. Początkowo urządzenie posiadało tylko dwie szczotki i jeden program pracy, ale po niedługim czasie zainstalowano kolejną szczotkę i dodano funkcję suszenia. Dziś automatyczne myjnie cieszą się sporą popularnością na całym świecie, także w Polsce. W czasach, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani i liczymy uciekające minuty I godziny, szybkie usługi cieszą się szczególnym wzięciem. Takie z pewnoscią oferują automatyczne myjnie samochodowe. W przeciągu 15 minut jesteśmy w stanie umyć auto, chyba, że trafiliśmy na gigantyczną kolejkę. Zdarza się jednak to dość rzadko, gdyż obiekty te oferują po kilka stanowisk do czyszczenia auta.

 

Szybkie czas mycia to nie jedyny powód, dla którego myjnie samochodowe automatyczne cieszą się taką popularnością. Inną zaletą jest niska cena, bowiem za 15 – 20 złotych spokojnie umyjemy cały pojazd. Do wyboru jest kilka programów – od zwykłego mycia po kompleksowe czyszczenie i mycie podwozia i nałożeniu wosku na karoserię. W miejscach, gdzie nasze auto powierzamy do czyszczenia konkretnej osobie, cena jest wyższa.

 


 

Dla wielu osób decydujące znaczenie może mieć … wygoda. To trochę jak robienie zakupów przez Internet – by umyć samochód w myjni automatycznej nie musimy nawet z niego wysiadać. Duże znaczenie dla popularności myjni automatycznych ma z pewnością ich dogodna lokalizacja – często znajdują się w pobliżu stacji benzynowych czy galerii handlowych.

 


 

Warto pamiętać, by korzystać z usług profesjonalnych myjni automatycznych, które wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Niestety, urządzenia czyszczące które posiadają przestarzale mechanizmy mogą spowodować drobne uszkodzenia w naszym aucie, na przykład zniszczyć lakier.

Źródło:

http://www.karcher.pl/pl/startpage.htm

http://karcher-mjm.pl/node/home

 

 

Written by Alicja