Profesjonalna bielizna termoaktywna – jak wybierać?

Moda

Bieliznę termoaktywną zaczyna się w końcu traktować jako bardzo przydatne wyposażenie, nie tylko podczas zimy czy uprawiania sportów, ale często także na co dzień – dla wygody. Mając więc do wyboru wiele różnorodnych kompletów na sklepowej półce, warto poznać parę istotnych faktów.

Przede wszystkim bielizna termoaktywna powinna skutecznie odprowadzić nadmiar wilgoci. Obecnie, pośród licznej konkurencji każdy produkt tą podstawową kwestię spełniać musi. Materiały, z których wykonana jest bielizna termoaktywna są coraz lepsze, a wielu producentów wprowadza do sprzedaży coraz to nowsze rozwiązania. Oprócz tej oczywistej funkcji i podziału ze względu na wykonanie z różnych materiałów, bielizna termiczna ma także różne zastosowania i nadaje się na różne pory roku. Każda odzież specjalistyczna, w tym także odzież myśliwska czy wędkarska, to głównie profesjonalne wykonanie poszczególnych części garderoby -ale dopiero w całości tworzą rozwiązanie kompleksowe… czy wręcz idealne.

Dlatego też możemy podzielić odzież termiczną na tą dla aktywnych, którzy bez względu na pogodę lubią się poruszać na świeżym powietrzu, ciepłą – dla osób notorycznie marznących ale i dla tych uwielbiających zimowe, długie wycieczki górskie i w końcu lekką –  często i chętnie noszoną na zajęcia fitness, siłownię i do biegania. Każdy rodzaj bielizny termoaktywnej posiada trochę inne właściwości, dlatego też wybieranie jej ze względu na kolor czy cenę nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

Odzież termiczna a…. wełna

Może trudno w to uwierzyć, ale jedną z bardziej wytrzymałych i oddychających rodzajów materiałów, z jakiego produkuje się odzież termiczną, jest.. wełna z merynosa. Nie drapie, dopasowuje się do ciała, skutecznie oddycha, ale także przepuszcza wilgoć – to wszystko, czym dobra bielizna termiczna powinna się wykazywać. Argumentem zdolnym przekonać nawet tych najbardziej opornych jest ekologiczna przyjazność tego materiału, który jest w pełni biodegradowalny!

Stojąc więc przed wyborem bielizny termalnej dopasowanej na przykład do odzieży myśliwskiej, warto dokładnie przemyśleć swój wybór i nie zagubić się w gąszczu „promocyjnych” ofert. Często właśnie takie sztuczne promocje nie są gwarancją dobrego jakościowo rozwiązania. A po paru użyciach bielizny z wysokiej jakości materiałów- na przykład z omawianej wyżej wełny – dostrzeżemy prawdziwą różnicę.

 

Sklep myśliwski DoLasu.pl
Internetowy sklep myśliwski Dolasu.pl oferujący odzież myśliwską i outdoorową, akcesoria, optykę
Written by Alicja