Program bezpłatnej naprawy wadliwych układów graficznych – MacBook Pro

Firma Apple w trosce o swoich Klientów i w ramach odpowiedzialności za sprzedawane produkty pod swoją marką, ogłosiła kolejny program naprawczy.

 

Tym razem do Autoryzowanych Serwisów Apple zaproszeni są właściciele i użytkownicy produktów:

– 15 i 17 calowy MacBook Pro, wyprodukowany w 2011 roku,
– 15 calowy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina, wyprodukowany od połowy 2012 do początku 2013 roku.

Została zlokalizowana usterka umożliwiająca odklejenie się modułu GPU (karta graficzna) od płyty głównej. Skutkiem mogą być problemy z wyświetlanym obrazem, bądź jego całkowity zanik.

Objawy jakie powinny wzbudzić wątpliwości:

– zniekształcenie obrazu, bądź jego zanik,
– brak obrazu na ekranie komputera, a także na monitorze zewnętrznym – przy uruchomionym komputerze,
– nieoczekiwane ponowne uruchamianie się komputera,
– zmiana trybu wyświetlania grafiki podczas pracy na komputerze.

Klienci, którzy zaobserwowali jakiekolwiek problemy na swoich urządzeniach, powinni sprawdzić, czy ich sprzęt nie podlega bezpłatnemu programowi naprawczemu. Można tego dokonać na poniższej stronie internetowej, poprzez wpisanie numeru seryjnego swojego urządzenia

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Jeżeli Twój MacBook kwalifikuje się do naprawy, zapraszamy serdecznie do jednego z Autoryzowanych Serwisów Apple, gdzie w ramach darmowego programu naprawy, usterka zostanie usunięta. W Warszawie dokonasz naprawy między innymi w Autoryzowanym Serwisie Apple – ESPO (dane kontaktowe poniżej).

Informacja o uruchomieniu programu naprawczego dla urządzeń MacBook Pro, posiadających problem z GPU, spotkała się z żywą i pozytywną reakcją ze strony użytkowników. Program w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ruszył już 20 lutego 2015 roku, a 27 lutego został rozszerzony o kolejne państwa, w tym także Polskę. Zakończenie programu datuje się na 27 lutego 2016 roku, bądź na okres 3 lat od dnia pierwotnego zakupu urządzenia MacBook, objętego programem naprawy.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacją o pozostałych programach naprawczych: http://espo.com.pl/news realizowanych w autoryzowanych serwisach Apple, m.in. ESPO – Warsztacie i Punkcie Przyjęć przy ulicy Maciejki 5 (I piętro) w Warszawie.

Dane kontaktowe:

email.: serwis@espo.com.pl
tel.: 22 868 05 25
Zapraszamy!

 

 

Źródło:

Serwis Macbook Pro – http://espo.com.pl/

Apple – http://apple.com/

Written by Alicja