Projektowanie wnętrz i aranżacje

Dom i Wnętrze

Projektowanie wnętrz nie należy do łatwych zadań, jednakże każdy z nas może bez problemu poradzić sobie z tym zadaniem i to bez jakiejkolwiek pomocy ze strony fachowców.

Wszystko sprowadza się bowiem do jednej, jakże prostej zasady: ma być komfortowo i funkcjonalnie zarazem. Przygodę z aranżacją wnętrz powinniśmy rozpocząć przede wszystkim od naszkicowania wstępnego projektu, który będzie uwzględniał rozkład wszystkich mebli oraz innych sprzętów codziennego użytku. Można tego dokonać metodą tradycyjną, jak również skorzystać z gotowych programów komputerowych lub dekoratorów online, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ale także umożliwiają stworzenie wiarygodnej wizualizacji. Wszystkie elementy, jakie chcielibyśmy zawrzeć w naszym projekcie powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby domownicy mogli swobodnie przemieszczać się po danym wnętrzu. Zasadę tą bezwzględnie przestrzegać powinni właściciele niewielkich mieszkań oraz rodzice dorastających dzieci, które potrzebują przecież sporo miejsca do zabawy. Projekt powinien zawierać takie informacje jak powierzchnię pomieszczenia, układ ścian, okien oraz drzwi. Na tym etapie należy uwzględnić także paletę barw, na której będziemy bazowali.


Nie zapominajmy również o tym, iż zarówno wyposażenie jak i kolorystyka wnętrza, powinny odzwierciedlać nasz temperament.

Kolejnym elementem jest dobór stosownych dekoracji, dopasowanych do upodobań domowników oraz tuszujących jednocześnie wszystkie niedoskonałości przestrzeni. Przy ich doborze należy kierować się naczelną zasadą, która mówi, iż „co za dużo to niezdrowo”. Aby znaleźć odpowiednie dodatki trzeba zapoznać się z tym, co oferują nam sklepy. Najprościej jest przeglądać dostępne katalogi, a także dokonywać zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych, które posiadają bogaty asortyment w konkurencyjnych cenach. Tutaj można zamówić także próbki materiałów oraz tkanin by mieć pewność, że dane przedmioty z których zostały wykonane, idealnie wkomponują się w nasze wnętrze.Źródło:

Projektowanie wnętrz Marta Czerkies – martaczerkies.pl

Written by Karol