Projektowanie wnętrz. Trendy 2017

Dom i Wnętrze

Trendy wnętrzarskie zmieniają się równie często, co w modzie. Nie każdy z nas może sobie jednak pozwolić na całkowite zmiany w aranżacji swojego domu czy mieszkania. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że już kilka modnych akcentów pomoże nam odświeżyć nasze wnętrza i dostosować je do obecnie panujących trendów.


 

W ubiegłym roku królowały pastelowe odcienie, w tym m.in. błękit oraz róż. Wielu projektantów nawiązywało także do prostego, a zarazem surowego stylu skandynawskiego. Obecnie skłaniają się oni ku naturze, w związku z czym modne okaże się wszystko to, co jest ściśle związane z fauną oraz florą. Wśród kolorów dominuje zatem biel, zieleń, beż oraz brąz. Takie odcienie, ze względu na swoją uniwersalność, z pewnością przypadną do gustu każdemu z nas.

Jeśli nie stać nas na to, aby zmienić kolory naszych ścian na nowe, wybierzmy kilka dodatków nawiązujących do obecnie panujących trendów. Postawmy na naturalną wiklinę (nie papierową), drewno, korek oraz kamień. Z racji zbliżającej się nieuchronnie jesieni, zaopatrzmy się również w wełniane wyroby. Kilka poduszek lub ciepła narzuta z pewnością dodadzą naszym wnętrzom powiewu świeżości, ale i zapewnią ciepło naszemu ciału w chłodniejsze dni.


 

Jeśli planujemy remont i zależy nam na całkowitej zmianie wnętrz, warto zastanowić się nad zakupem mebli wykonanych z naturalnego drewna połączonego z wikliną. W roku 2017 modne są również miękkie sofy we wszystkich kolorach ziemi. Największym zainteresowaniem cieszą się te w odcieniu ciemnej zieleni. Jednokolorowy mebel warto udekorować białymi poduszkami z roślinnymi motywami. Nie bójmy się eksperymentować. Odejdźmy od typowych kwiatowych motywów i wprowadźmy do swojego domu nieco egzotyki. Jeśli nie brak nam kreatywności – stwórzmy kilka dodatków samodzielnie. Niewielkich rozmiarów korzeń, czy też kilka kamieni przyniesionych z lasu, pozwoli nam na wykonanie oryginalnej i nietuzinkowej ozdoby, która ucieszy oczy nie tylko domowników, ale i odwiedzających nas gości.

Wykorzystanie natury przy projektowaniu wnętrz z pewnością sprawi, że staną się one nie tylko modne, ale przede wszystkim przytulne i klimatyczne. Dzięki temu nasze mieszkanie lub dom staną się azylem, w którym znacznie chętniej będziemy spędzać swój czas.

Źródło:

Architektura wnętrz – https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_wnętrz

Projektowanie wnętrz, Livingroom Warszawa – http://livingroom.com.pl/oferta

Written by Alicja