Projekty ogrodów

Ogrodnictwo

Spełnienie marzenia o własnym domu, jest dla wielu ludzi priorytetem. Oczywiście nie może zabraknąć w tym marzeniu wspaniałego ogrodu. Czym jest bowiem dom bez aury zieleni i zacisznego kącika?

Ogród – na pozór proste rozwiązanie zagospodarowania zieleni, często bywa problematyczne. Dlatego też na rynku powstaje coraz to więcej firm projektujących ogrody. Zapoznawszy się z ofertą dostrzec można dwa rodzaje rozwiązań. Projekt klienta realizowany przez profesjonalną firmę, w oparciu o fachowe doradztwo i wykonanie oraz projektowanie ogrodu w całości przypadające na wykonawcę.

Firmy zajmujące się aranżacją ogrodów często proponują standardowe formy zagospodarowania przestrzenią. Gotowe rozwiązania są tylko dopasowywane do konkretnego terenu. Wówczas do czynienia mamy z gotowymi projektami firm. Jest to najprostszy sposób usługi tejże branży. Istnieją również sytuacje kiedy te gotowe projekty pod wpływem nanoszonych na nie zmian stają się tylko bazą i tworzą nową wizualizację ogrodu. Oczywiście firmy zajmujące się projektowaniem ogrodów dopuszczają do takiej formy projektu. Jest to w końcu usługa za którą płaci klient.

Rynek ogrodniczy to środowisko utalentowanych artystów, pracujących z pasją. Przeglądając oferty firm zajmujących się projektowaniem najszybciej natknąć można się na ofertę „projektu dopasowanego do potrzeb i marzeń klienta”. Znaczy to tyle, że w firmie czekają fachowcy w swojej dziedzinie. Są gotowi na stworzenie projektu dopasowanego do wymagań i wskazówek klienta. W rzeczywistości sprowadza się to do kontaktu z klientem w celu uzgodnienia jak ma wyglądać projekt. Następnie zrealizowany już projekt przedstawiany jest klientowi do akceptacji lub ewentualnej korekty. Podobną formą takiej realizacji usługi jest możliwość skorzystania z projektowania ogrodów on-line. Wygląda to podobnie jak opisana wcześniej forma. Różnica polega na braku fizycznego spotkania klienta z wykonawcą. Kontakt sprowadza się tylko i wyłącznie do formy elektronicznej. Takie rozwiązanie pozwala firmą na trafienie do większej ilości klientów, zwłaszcza tych z poza regionu funkcjonowania firmy. W dobie dzisiejszej technologii i częstego życia w pośpiechu, jest to sporym usprawnieniem dla obu stron. Firmy projektujące ogrody podejmują również pracę wykonania ogrodów „z głowy klienta”. Chodzi o dokładne odtworzenie wizualizacji ogrodu klienta w postaci przelania tego na fizycznie namacalny projekt.


Oczywiście projektowaniem własnego ogrodu może zająć się każdy z osobna i zrobić to na własną rękę. Planowanie i wykonanie tego w całości osobiście może stać się prawdziwą dumą. Jednak warto pamiętać że dla niektórych jest to sztuka, którą powinni zając się artyści, czyli fachowi projektanci.

 

Written by Alicja