Rolety okienne zamiast zasłon

Dom i Wnętrze

Osoby, które nie lubią zasłon, a chcą uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów, powinny pomyśleć o zakupie rolet. Szeroki ich wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Spośród bogatej oferty można wybrać zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne – owijane na specjalną rolkę oraz rolety rzymskie .

Rolety zewnętrzne zwane są roletami antywłamaniowymi. Jak sama nazwa wskazuje – mocuje się je po zewnętrznej stronie okien. Mogą służyć również jako ochrona przeciwsłoneczna oraz przeciwwiatrowa. Największą popularnością cieszą się rolety plastikowe oraz rolety aluminiowe. Składają się z listew połączonych ze sobą. Całość przymocowana jest do specjalnych prowadnic, które następnie mocuje się na oknach.

Większość osób decyduje się na rolety wewnętrzne – wykonane z materiału. Mocuje się je na oknach, a opuszcza i podnosi za pomocą specjalnego mechanizmu. W profilach ukryte są rolki, które służą nawijaniu linek. W ten sposób istnieje możliwość zatrzymywania rolet na dowolnym poziomie. Rolety materiałowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy je zdjąć i uprać w odpowiedniej temperaturze. Rolety wewnętrzne materiałowe mogą nie tylko zasłaniać okna, ale również pełnić element dekoracyjny. Nowoczesne wzornictwo tkanin stanowi dopełnienie charakteru wnętrza.

Gdzie kupić rolety? Sklep internetowy to miejsce, w którym możliwy jest zakup tego typu zasłon okiennych, także na wymiar. W ten sposób można posiadać dekorację okna bez konieczności wychodzenia z domu.

Źródła grafik:
softfurnishingsandsewingcourses.com
kareyrollerblinds.com
risalafurniture.ae
dubaifurniture.co

Written by Karol