Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Dom i Wnętrze

Zasłony to nie tylko element „ochronny” przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. To także element dekoracyjny każdego okna. O ile kilkadziesiąt lat temu nie było wyboru – zasłony musiały wisieć, o tyle dziś mamy wybór. Wystarczy, że zamiast zasłon zamontujemy rolety. Sklep sprzedający tego typu akcesoria ma swoim klientom wiele do zaoferowania.


W zależności od potrzeb, rolety mogą zostać zamocowane do ściany, bądź zamontowane do okiennej ramy. Można je zamontować w każdej chwili nie robiąc jednocześnie bałaganu. Wśród rolet, największe zainteresowanie  mają wewnętrzne roletki materiałowe. Nie kosztują wiele, a bogactwo kolorów sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni kolor, pasujący do całego wnętrza. Modne są również rolety bambusowe, które – w zależności od systemu – mogą być rolowane (nawijane na wałeczek) bądź „fałdowane” – jak w tradycyjnych roletach rzymskich. Obsługa rolet jest niezwykle prosta. Za pomocą specjalnego mechanizmu rolety podciągane są w górę i opuszczane w dół poprzez łańcuszek lub sznurek.


Okna można zasłonić również od zewnątrz. Do tego celu stosuje się specjalne rolety zewnętrzne, które mogą także pełnić rolę rolet antywłamaniowych. Trzeba jednak wiedzieć, że o ile roletki wewnętrzne są w stanie zastąpić zasłonę, rolety zewnętrzne służą przede wszystkim ochronie przed włamaniem, a także przed silnym wiatrem i mrozem, zapewniając komfort cieplny.

  


Źródła grafik:
varnerinteriors.com
houzz.com
windowblinds-ohyesh.blogspot.com
windowblindsstyle.wordpress.com
freshome.com

Written by Karol