SPA w Polsce – popularne zabiegi

Zdrowie Uroda

OkreślenieSPA pochodzi od łacińskiej nazwy Sanitas per aquam i oznacza – zdrowie dzięki wodzie. Filozofia SPA stanowi nawiązanie do kultur starożytnych. Już wtedy bowiem kąpiele wodne były ważnym elementem rytualnym.

SPA w Polsce jest ostatnimi czasy bardzo popularne. Cały czas powstają nowe ośrodki, które oferują tego rodzaju zabiegi. Wśród najbardziej popularnych wyróżnić można bicze szkockie. To nic innego jak polewanie ciała strumieniem wody, będącej pod ciśnieniem. W czasie wykonywania tego zabiegu stosuje się na przemian ciepłą i zimną wodę. Bicze szkockie dają efekt hydromasażu. Natryski tego rodzaju są stosowane z jednej strony na całe ciało, a z drugiej – wybrane jego partie. Bicze całościowe pobudzają krążenie oraz poprawiają przemianę materii. Ponadto przyczyniają się do zmniejszenia cellulitu.

Innym popularnym zabiegiem jest terapia kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami to zabieg , który w sposób dobroczynny wpływa na organizm. Dzięki wyjątkowemu połączeniu masażu, termoterapii, aromaterapii oraz biostymulacji, zabieg przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Taka terapia z wykorzystaniem kamieni szczególnie polecana jest osobom przemęczonym i zestresowanym, z problemami reumatycznymi i tym, którzy chcą pozbyć się cellulitu.


To tylko kilka zabiegów, które oferowane są przez polskie ośrodki SPA. Warto raz na jakiś czas poddać się takim kuracjom, które przynoszą wiele korzyści zdrowotne.

 
Źródła grafik:
bryza.pl

Written by Karol