ŚPIJ DOBRZE – POŚCIEL DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Dom i Wnętrze

Komfort snu jest jednym z najważniejszych elementów warunkujących maksymalną regenerację po ciężkim dniu. Właśnie dlatego warto zadbać abyś zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, czuli się dobrze w swoim własnym łóżku.

Pościel w obu przypadkach produkowana jest w zasadzie z tych samych materiałów, do których zalicza się kora, flanela oraz bawełna. Jedynie satyna spotykana jest tylko w przypadku pościeli dla dorosłych. Jeżeli jesteś uczulony na roztocza kurzu domowego, dobrym krokiem będzie rozejrzenie się za dedykowaną dla alergików. Jej wprowadzenie ogranicza do minimum pojawienie się podrażnień i reakcji alergicznych skóry. Każda z nich występuje w wielu wersjach kolorystycznych, z fotorealistycznymi grafikami zwierząt, krajobrazami, część z nich charakteryzuje się nadrukami 3D. Oczywiście dla najmłodszych nie zabraknie postaci z bajek, super bohaterów – dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Aspekty, na które warto zwrócić uwagę to rozmiar by był możliwie idealnie dopasowany do posiadanych kołder oraz poduszek. Oczywiście nie mniej ważny jest materiał z jakiego pościel dla dzieci i dla dorosłych jest wykonana (a te różnią się pod wieloma aspektami).

– kora

Bardzo praktyczny materiał, który z definicji nie wymaga prasowania ani krochmalenia. Produkowana jest z wysokiej jakości bawełny, co przekłada się na dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia, jest też miła w dotyku (choć to kwestia gustu, bo bywa szorstka).

– flanela

Bardzo ciepły materiał – idealny w okresie jesienno-zimowym. Swoją strukturą przypomina polar, dzięki czemu znakomicie utrzymuje temperaturę oraz zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co sprawia, że sen jest bardzo przyjemny. Podobnie jak kora produkowana jest z bawełny.

– bawełna

Bardzo przyjemna w dotyku i trwała – uniwersalny wybór bowiem sprawdzi się zarówno w cieplejszych miesiącach roku, jak i chłodniejszych. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza oraz utrzymanie temperatury. Dodatkowo jest miła w dotyku i nie powoduje podrażnień skóry.

– satyna

Rewelacyjny materiał uznawany za jeden z bardziej ekskluzywnych, jakie dostępne są w regularnej sprzedaży. Charakteryzuje się delikatnym połyskiem (daje to wrażenie elegancji), jest trwała i wbrew pozorom wcale nie jest tak śliska jakby mogło się wydawać. Bardzo przyjemna w dotyku oraz wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Zadbaj o siebie i swoich bliskich – nie bez powodu mówi się “jak sobie pościelesz – tak się wyśpisz”! Ostatecznie 30% życia spędzamy właśnie w łóżku – bowiem to w czym śpimy, ma wpływ na samopoczucie i determinuje spokojny, zdrowy sen.

Źródło:

1. wikipedia.org

2. posciel-dziecka.pl

3. alsos.pl

Written by Alicja