Sztuczna trawa ozdobna na balkon lub do ogrodu

Ogrodnictwo

Sztuczna trawa do niedawna kojarzyła się jedynie z boiskiem piłkarskim. Obecnie coraz częściej spotyka się ją w przydomowych ogródkach, balkonach, jak i tarasach. Co sprawiło, że zyskała na takiej popularności? Powodów jest oczywiście kilka.

Główną zaletą sztucznej murawy ozdobnej jest jej wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu. Jej wygląd nie ulega zmianie nawet podczas długiego okresu eksploatacji. W porównaniu z jej „żywą” koleżanką nie traci ona swojego nasyconego koloru oraz nie wysycha podczas silnych upałów, a dzięki zapewnieniu właściwej konserwacji, będzie nam służyć nawet przez 15 lat, zachowując przy tym swoje niezmienione właściwości, jak miękkość oraz równą i płaską powierzchnię.


Nie trzeba jej również kosić, oraz nawozić, podczas gdy „prawdziwa” trawa wymaga wielkich nakładów pracy, czasu, jak i pieniędzy. Sporym plusem jest również fakt, że możemy na niej sporo zaoszczędzić, gdyż rachunki za wodę zmaleją i nie będzie konieczne instalowanie drogiego systemu nawadniającego. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jaki należy wykonać raz na kilka miesięcy jest jej odkurzenie oraz przepłukanie wodą. Warto również przeprowadzić zabieg szczotkowania. Najlepiej wykonać go trójkątną szczotką. Częstotliwość tego zabiegu uzależniona jest oczywiście od intensywności użytkowania trawy.

Kolejną zaletą sztucznej murawy ozdobnej jest jej uniwersalność. Można ją bowiem rozłożyć w każdym miejscu i to bez względu na porę roku. Zimą wystarczy usunąć zalegający śnieg i można cieszyć się piękną murawą. Sztuczną trawą możemy ozdobić również m.in. balkony i tarasy czyli wszystkie te miejsca, do których naturalna trawa nie ma dostępu.

Sztuczna trawa ozdobna łatwo odprowadza wodę, a także stanowi idealną ochronę przed kretami, które nie są w stanie przebić się przez jej warstwę. Nie musimy się więc już martwić o błotne kałuże, czy też nieestetyczne kretowiska. Ponadto jest ona przyjazna dla środowiska, gdyż nie wymaga stosowania pestycydów i można ją wykorzystać powtórnie po uprzednim zwinięciu.


 


Źródła grafik:
itsnowalkinthepark.blogspot.com
anokhimedia.com
syntheticlawnsflorida.com
zielonyogrodek.pl

Written by Karol