Tarcze do cięcia ceramiki i kamienia

Dom i Wnętrze

Do cięcia materiałów oraz ich obróbek niezwykle pomocne są tarcze diamentowe. Tarcze diamentowe wykorzystywane w budownictwie można podzielić ze względu na jakość. Wyróżnia się typ Premium, Industry i Standard. Każda tarcza ma swoje zastosowanie, dlatego należy wiedzieć jaką powierzchnię będziemy ciąć.

– Tarcze premium stosowane są do cięcia ceramiki. Przykładowo tarcze diamentowe Żbik mogą być wykorzystywane zarówno na mokro, jak i sucho. Posiadają różne średnice np. 115-125, 150-230 mm oraz 250-350 mm.

– Do betonu sprawdzą się głowice standardowe. Używa się ich do szlifowania przede wszystkim na sucho. Ich średnica to 100- 125 mm. Do cięcia grubego betonu oraz materiałów budowlanych polecamy zakup tarczy typu turbo o jakości premium. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

– Jeżeli chcemy oszlifować takie materiały jak granit, gres i inne kamienie powinniśmy zakupić tarczę diamentową typu turbo o jakości profesjonalnej. Jest bardzo trwała.

W kamieniarstwie bardzo często korzysta się z dysków polerskich diamentowych. Dzięki dobrze dobranej tarczy można łatwo i przyjemnie wyszlifować każdy kamień. Dyski nadają się także do nadawania odpowiednich kształtów. Należy pamiętać o tym, iż każdy kamień wymaga doboru innej tarczy. Ważne jest także to, czy praca będzie odbywała się na mokro czy na sucho.

– Do marmuru warto wybrać dyski diamentowe o najwyższej jakości, czyli premium, które zapewniają dokładne cięcie.

– Do materiałów typu gres, granit, ceramika szczególnie polecane są tarcze typu FI 100 o wysokiej granulacji. Ten rodzaj tarcz zapewni precyzje i nada naszemu kamieniowi odpowiedni kształt.

Źródło:
– https://diames.pl/k/25/tarcze-diamentowe-zbik
– https://www.muratorplus.pl/technika/narzedzia-budowlane/tarcze-diamentowe-aa-BiH8-YLhS-kRa8.html

Written by Alicja