Wybieramy ogrodzenie do domu

Dom i Wnętrze

Bramy i ogrodzenia to naturalny element krajobrazu. Stanowią granice pomiędzy naszym podwórkiem, domem a resztą świata. Ogrodzenie to jednak nie tylko zabezpieczenie, ale i uzupełnienie stylu architektonicznego.

Niektóre ogrodzenia wyglądają jak twierdza, inne jedynie w subtelny sposób wyznaczają granice. Ogrodzenie powinno być przede wszystkim uzupełnieniem stylu architektonicznego domu i otaczającego go krajobrazu. Na przykład nowoczesne domy ładnie komponują się z prostymi, stalowymi ogrodzeniami, a w przypadku rezydencji można pokusić się o zdobione ogrodzenia, które dodatkowo podkreślą charakter posiadłości.

My w tym artykule proponujemy uniwersalne ogrodzenie, które może być stosowane zarówno w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów użyteczności publicznej, fabryk, czy obiektów sportowych. Nie trudno się domyślić, że całość ogrodzenia najlepiej zamawiać u jednego producenta. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że wszystkie elementy będą do siebie dopasowane. Skomponujmy więc ciekawe ogrodzenie na przykładzie firmy Siatmet.

To ogrodzenie poziome, które jest nowoczesne, eleganckie, a zarazem „skromne”. Wybraliśmy je także dlatego, ponieważ dostępny jest szeroki wybór kolorystyczny oraz ze względu na szybki i łatwy montaż (także na terenie pochyłym). To co je wyróżnia to doskonała jakość materiałów i staranne wykończenie (niewidoczne łączenia). Całość jest zabezpieczona antykorozyjne ocynkiem, a do wykonania ogrodzenia użyte zostały pełne profile zamknięte z najlepszej jakości stali.

Jeśli mamy już ogrodzenie, to możemy przejść do wyboru furtki i bramy. Do wybranego ogrodzenia najlepiej pasują oczywiście także furtki i bramy przesuwane wypełnione profilami poziomo.Dopełnieniem są oczywiście segmenty, słupki oraz akcesoria montażowe, które również znajdziemy na tej stronie. Wybrany przez nas zestaw jest nie tylko estetyczny, ale i solidny. To trudna do sforsowania konstrukcja.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, nie musimy posiadać pozwolenia na budowę
ogrodzenia. Należy jedynie zgłosić ogrodzenia o wysokości powyżej 2,20 m. Ogrodzenie nie może oczywiście być zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Zabronione jest choćby umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego oraz innych materiałów tego typu.

Źródło grafik:

http://siatmet.pl/


 

Źródło grafik:

http://siatmet.pl/

Written by Alicja