Wykończenie mieszkania z deweloperem – dlaczego warto?

Nieruchomości

Znalezienie dobrego mieszkania, które będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, to jedno, jego wykończenie do już druga sprawa. Jeśli chcemy bez problemu poradzić sobie zarówno z jednym, jak i z drugim, warto sprawdzić oferty mieszkań deweloperskich z opcją wykończenia ich „pod klucz”.

Zdecydowana większość osób, które chcą zakupić nowe mieszkanie, wybiera to w stanie deweloperskim. Oznacza to, że musimy wtedy jeszcze wykończyć wnętrza, aby móc się przeprowadzić. Musimy zrobić łazienkę, zamontować drzwi, położyć podłogi, wykończyć ściany, aby wspomnieć o niektórych pracach. Możemy zająć się tym samodzielnie albo możemy skorzystać z pomocy dewelopera, który w ramach usługi „pod klucz” wykona to wszystko dla nas.

Prace wykończeniowe „pod klucz” z deweloperem mają wiele zalet. Jeśli interesują cię nowe mieszkania w Poznaniu na sprzedaż, także znajdziesz takie właśnie oferty. Dlaczego warto je wybrać?

Profesjonalna pomoc

Gdy zdecydujemy się na usługę „pod klucz”, nie musimy już poszukiwać ekipy wykończeniowej – wszystkim zajmie się ekipa dewelopera we współpracy z projektantem wnętrz. To jego pomoc zasługuje tu na szczególną uwagę, ponieważ wtedy możemy łatwiej stworzyć i zrealizować projekt swojego wymarzonego mieszkania.

Materiały z niższym VAT

Z usługi „pod klucz” korzystamy w ramach pakietów wykończeniowych. Różnią się one pomiędzy sobą cenami oraz zakresem prac i liczbą materiałów do wyboru. Im droższy pakiet, tym większy mamy wybór. Materiały możemy zobaczyć w biurze projektowym, co pomoże nam w ich doborze. Co więcej, są one z niższym VAT – zamiast 23% liczone jest 8%, ponieważ kupujemy je z montażem.

Cenę znasz z góry

Kolejnym plusem mieszkania pod klucz jest z góry wiadoma cena. Koszty zaczynają się od około 450 złotych za metr, a kończą na ponad 1000 złotych za metr kwadratowy. Nie ma dodatkowych kosztów, na przykład wtedy, gdy materiały ulegną zniszczeniu czy będzie ich za mało.

Oczywiście, to tylko wybrane zalety związane z wykończeniem mieszkania z deweloperem. Jednak wtedy, gdy zależy nam na wygodzie i bezpieczeństwie, a także chcemy oszczędzić swój czas i pieniądze, to usługa warta uwagi!

Written by Alicja