ZAKŁADANIE OGRODÓW PRZYDOMOWYCH

Ogrodnictwo

Prawdopodobnie każdy marzy o szczęśliwym życiu u boku ukochanej osoby, w pięknym domu w którym będzie mógł spędzać wolny czas z rodziną. Oczywiście w tym wszystkim brakuje niejako jednego elementu układanki, jakim jest ogród.

Jeżeli chcesz się czuć wyjątkowo zarówno w swoim domu, jak i na ogrodzie zadbaj aby “jakoś wyglądał”, bo sama trawa jakkolwiek przyjemna dla wzroku nie stanowi o wyjątkowości Twojego otoczenia. Paradoksalnie zaprojektowanie przydomowego ogrodu nie jest tak szybkie i proste jakby to się mogło wydawać i warto sięgnąć po pomoc doświadczonego i kreatywnego projektanta. Nie jest to oczywiście wymóg, ale dobrze, aby był odpowiednio wykształcony i korzystał z pomocy solidnych współpracowników – jest to swoista gwarancja oszałamiającego efektu. Kolejną kwestią jest kompleksowość usługi jaką oferuje potencjalnie wybrana przez nas firma – sama koncepcja to nie wszystko, jej odpowiednia realizacja i wdrożenie w życie stanowi największe wyzwanie. Oczywiście podczas powstawania projektu, powinieneś zgłaszać swoje pomysły i możliwie dobrze przekazać swoją wizję i zakreślić potrzeby.

 

ZAKŁADANIE OGRODÓW

 

 

Ogród przydomowy powinien być przyjazny dla mieszkańców i nie wymagać przesadnego nakładu sił na pielęgnację, by utrzymać go w dobrej formie. Niesamowicie ciekawym elementem jego aranżacji są wszelkie dodatki takie jak oczka wodne, szumiący w tle wodospad, może nawet pluskające się w wodzie rybki – wszystko to pozwoli na chwilę relaksu i wyciszenia, po powrocie z pracy. Kolejnym elementem o jakim warto pomyśleć, są ponadczasowe drzewka liściaste, iglaki zarówno ułożone w sposób “przypadkowy, jak i w ściśle określonym układzie – pozwalają one bowiem na zachowanie maksymalnej estetyki ogrodu wraz ze zmieniającą się porą roku. Mają wymiar symboliczny – przemijanie czasu i cykliczne odradzanie się natury. Jeżeli wolisz wyłożyć większość ogrodu ozdobnymi kamieniami – proszę bardzo! Oczywiście taka aranżacja ogrodu może wydawać się na początku wyjątkowo zimna i “pusta”, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by gdzieniegdzie pojawiły się zielone kompozycje z drzewek (nawet samych iglaków). Dodatkowo połączenie kamieni z wodą, może dać niesamowity efekt.

Jeżeli uwielbiasz intensywne kolory, zainwestuj w byliny gwarantujące urozmaicony krajobraz. Jedynym problemem może być zsynchronizowanie ich kwitnienia, bowiem “wybuchają kolorem” na tydzień, dwa tygodnie po czym znikają w tle. Sztuką jest taki dobór gatunków i ich kolorów by powstała zachwycająca kompozycja. Idealnym kontrastem dla nich jest bujny zielony trawnik (oczywiście równo wystrzyżony), znakomicie wkomponuje się w ich wybuchowość i kolorystykę. Standardowo dobrze dorzucić wysepki zawierające małe drzewka. Wszystko to łączy się w jedną integralną całość, nadając ogrodowi wyjątkowego klimatu.

Inwestycja w ogród sprawi, że poczujesz się wyjątkowo – nie z samego faktu wydanych pieniędzy i zazdrości ze strony sąsiadów, ale dzięki uzyskaniu miejsca przepełnionego harmonią i pozwalającego na szybką regenerację sił, jakie tracisz każdego dnia pełnego wyrzeczeń i pracy. POLECAM!

Źródło zdjęć:

Zakładanie ogrodów marcinmusur.pl


 


 

 

 

 

 

 

Źródło zdjęć:

Zakładanie ogrodów marcinmusur.pl

Written by Alicja