Zalety kupowania wina w sklepach winiarskich

Gotowanie

Coraz więcej osób do obiadu i kolacji wybiera wino. Sklep zajmujący się sprzedażą tego typu trunków nie zawsze jednak oferuje swoim klientom produkty wysokiej jakości. Jeżeli wiec zależy nam na zakupie dobrych gatunkowo trunków, warto poznać kilka zasad kupowania win oraz zalety kupowania win w specjalnych sklepach winiarskich.

Przede wszystkim należy szerokim łukiem omijać maleńkie osiedlowe sklepiki spożywcze oraz większe delikatesy. Dopuszczalne jest co prawda kupowanie win w hipermarketach, jednak i tam trzeba być czujnym. Pracownicy bowiem nie mają wiedzy na temat trunków, a sam alkohol przechowywany jest w niewłaściwych warunkach. Dlatego też polecane są przede wszystkim specjalistyczne sklepy winiarskie. To właśnie tam możemy uzyskać fachową poradę, bowiem zwykle takie sklepy prowadzone są przez pasjonatów win.

Warto zdecydować się na takie sklepiki z kilku powodów. Sprzedawcy raz na jakiś czas organizują bowiem degustacje oraz sommellierskie pokazy. W ten sposób można poznać nowe smaki win. Niektórzy sprzedawcy są w stanie doradzić w wyborze wina i dobrać takie, które będzie pasowało na konkretną kolację czy obiad.

Zakupy w sklepach winiarskich są polecane ze względu na to, że sprzedawca jest w stanie poświęcić swojemu klientowi znacznie więcej czasu. Tymczasem kolejki w delikatesach sprawiają, że ciężko dowiedzieć się czegokolwiek na temat konkretnego wina. Co więcej – sprzedawca zwykle na temat wina wie tyle, ile wyczytał z etykiety.

 


Źródła grafik:
fivepointsbottleshop.com
commons.wikimedia.org
hellomagazine.com
hometown-pasadena.com

Żródło informacji:
6win.pl
wina.pl

Written by Karol