Zalety oszczędzania na kontach oszczędnościowych

Biznes Finanse

Konta oszczędnościowe zostały stworzone głównie do systematycznego gromadzenia pieniędzy w celu powiększania swojego kapitału. Konta oszczędnościowe przypominają lokaty bankowe, ale różnią się od nich tym, że środkami zgromadzonymi na rachunku możemy dowolnie dysponować. Cały czas mamy stały dostęp do własnych środków pieniężnych.

Konta oszczędnościowe są idealne dla osób, u których często występują nieprzewidziane wydatki. Utrzymywanie lokat bankowych dla nich jest bezcelowe.

Główną zaletą konta oszczędnościowego jest bezpieczeństwo. Lokaty bankowe są równie bezpieczne jak lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Gwarancję bezpieczeństwa daje nam bankowy fundusz gwarancyjny, a za pozostałe aspekty bezpieczeństwa odpowiada bank.

Większość kont oszczędnościowych cechuje się zmiennymi odsetkami, dlatego należy się spodziewać, ze w przyszłości wysokość wypracowanych odsetek może ulec zmianie.

Obecnie najlepszymi kantami oszczędnościowymi są te oprocentowane aż na 4%. Tak wysokie oprocentowanie daje nam w przyszłości możliwość wygenerowania dużych oszczędności. Istnieją również inne bardzo atrakcyjne oferty pomimo niższego oprocentowania. Może to być na przykład oprocentowanie w wysokości 3, 5-3 %, ale za to konto to jest prowadzone bezpłatnie a przelewy czy inne operacje na koncie posiadają niskie ceny. Istnieją także oferty produktów bankowych połączonych. Można założyć sobie konto oszczędnościowe wraz z lokatą. Oprocentowanie takiego konta oszczędnościowego to 2, 8%na koncie plus 3, 2% na lokacie trzymiesięcznej.

Konta oszczędnościowe to bardzo atrakcyjny produkt bankowy. Łączy on w sobie cechy konta i lokaty bankowej, czyli najpewniejszych i bardzo bezpiecznych produktów bankowych. Konto oszczędnościowe daje nam dużą swobodę dysponowania naszymi pieniędzmi podobnie jak dzieje się to na kontach osobistych, plus dodatkowo pewny zysk w postaci wypracowanych należnych nam odsetek za ulokowanie naszych nadwyżek pieniężnych na rachunku oszczędnościowym.

Więcej na temat bezpiecznych sposobów inwestowania oszczędności znajdziesz na blogu: konta-oszczednosciowe.blogspot.com

Written by Alicja