Znajdź tanie lokum w stolicy

Nieruchomości

Warszawskie realia kariery i edukacji kuszą młodych ludzi z całej Polski. Nic więc dziwnego, że stołeczny rynek nieruchomości wręcz kwitnie – przecież każdy musi gdzieś mieszkać. Ogrom ogłoszeń w prasie i Internecie tylko pozornie ułatwia sprawę, bo w rzeczywistości dokonanie trafnego wyboru przyszłego domu spośród setek alternatyw to zadanie wyjątkowo trudne. Jak zatem znaleźć idealne lokum, dogodne warunki i na co zwracać uwagę?

Warszawa potrafi przyprawić o zawrót głowy swoim zgiełkiem, barwnymi ulicami i ogromem możliwości życiowych. Młodzi ludzie otumanieni nowym otoczeniem często dają się ponieść emocjom i wynajmują mieszkanie “pierwsze lepsze”, a konsekwencje takiej decyzji często są opłakane. Najważniejszym punktem podczas szukania nowego domu jest racjonalne myślenie i dosłowne “wyłączenie” emocji. Przekalkulowanie na zimno plusów i minusów danego lokalu pozwoli na wyselekcjonowanie tylko ciekawych opcji. Najpierw warto się zastanowić czy bardziej opłaca się nam mieszkanie wynajmowane, czy zakup swojego własnego lokalu. Wynajem jest o tyle praktyczną opcją, że nie musisz decydować się na wiele lat kredytu by pozwolić sobie na figurowanie w dokumentach jako właściciel. Nie każdy jednak zwraca uwagę na ciemniejszą stronę wynajmu – to, co płacisz prawowitemu właścicielowi mieszkania co miesiąc, zazwyczaj jest równowartością raty kredytu. Finansowo zatem wychodzisz tak samo, jednak mieszkanie nie jest Twoje i nie masz gwarancji, że będziesz mógł w nim zawsze już mieszkać. Drugą bardzo istotną opcją jest lokalizacja. Młodzi ludzie często mają złudne podejście do tego zagadnienia i opierają się na przekonaniu, iż tylko przy metrze mieszkanie może uchodzić za atrakcyjnie zlokalizowane. Nic bardziej mylnego! Otóż mieszkania w Warszawie położone w innych dzielnicach są o wiele tańsze, a dojazd do Centrum za pośrednictwem innych środków lokomocji jest równie sprawne. Warto to przeanalizować.

Mieszkanie w Warszawie może być spełnieniem Twoich marzeń, bądź największym koszmarem przez wiele lat, jeśli decyzji o kupnie bądź wyborze lokum należycie nie przemyślisz. Kieruj się względami praktycznymi, a znajdziesz lokum idealne.

Written by Karol